24. 9. 2011 9:32
Ruská moderní gymnastka vyhrála, co mohla
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Montpellier - Ruská suverénka Jevgenija Kanajevová obhájila na mistrovství světa v moderní gymnastice i titul ve víceboji.

Na šampionátu v Montpellieru tak získala všech šest zlatých medailí, které byly k dispozici, což se jí podařilo už v roce 2009. Olympijská vítězka z Pekingu má na kontě už sedmnáct titulů mistryně světa.

Jednadvacetiletá Kanajevová nicméně vyhrála víceboj jen těsně o 50 tisícin bodu před krajankou Darjou Kondakovovou.

Favorizovaná rodačka z Omsku se totiž musela v závěrečném cvičení s míčem spokojit s neobvykle nízkou známkou 28,550 a celkově od rozhodčích dostala 116,650 bodu.

Kondakovová si z Francie odveze pět stříbrných medailí a zlato ze soutěže družstev. Bronz dnes získala Alija Garajevová z Ázerbájdžánu.

České moderní gymnastky z kvalifikace do finále víceboje nepostoupily a přišly tak o účast na olympijských hrách v Londýně. Nejlepší z českého tria byla Monika Míčková na 47. místě.