reklama

Fenomén Lavillenie: V Číně na mě zapomněli, tady jsem aspoň normálně skákal

Renaud Lavillenie. Renaud Lavillenie. autor: Milan Kammermayer
Do soutěže vstupoval až na výšce 570 centimetrů, to už byla většina jeho soupeřů ze hry venku a odcházela ze sektoru. Francouzskému fenoménu Renaudu Lavilleniemu stačily k vítězství na 55. ročníku ostravské Zlaté tretry dva zdařilé pokusy. Přesto spokojený nebyl.

Ostrava – Do soutěže vstupoval až na výšce 570 centimetrů, to už byla většina jeho soupeřů ze hry venku a odcházela ze sektoru. Francouzskému fenoménu Renaudu Lavilleniemu stačily k vítězství na 55. ročníku ostravské Zlaté tretry dva zdařilé pokusy. Přesto spokojený nebyl.

"Chtěl jsem předvést mnohem víc, ale bohužel," řekl po závodě halový světový rekordman. Ještě dopoledne vyhlašoval útok na šestimetrovou hranici, ten se ale nakonec nekonal. V březnu v Jablonci přitom skočil 603 centimetrů.

Jak jste spokojený se svým dnešním výkonem?

Vyhrál jsem, za to jsem rád. S výkonem už tak spokojený nejsem, rozhodně jsem chtěl skočit víc.

Pokusy na výšce 593 centimetrů byly velice nadějné. Co chybělo ke zdolání této výšky?

Neměl jsem tak dobré poslední čtyři kroky. Technicky to jinak bylo celkem ok. Rozhodně jsem tady chtěl předvést více. Celkově jsem ale se startem do sezony spokojen.

V České republice startujete letos už podruhé, celkově na Zlaté tretře počtvrté. Líbí se vám tady?

Ano, mám to tu moc rád. Na Tretře jsem zatím pokaždé vyhrál a dnes jsem na to navázal. Lidé tu atletiku milují a dělají ji neuvěřitelně dobře. Pro skákání jsou tu skvělé podmínky a taky fantastická divácká kulisa.

V Šanghaji jste o víkendu skočil 580cm. Zatím je k šesti metrům stále celkem daleko...

Tam se mi ze začátku skákalo dobře, ale pak přišly konflikty s rozhodčími, což mě hodně rozhodilo a vzalo mi síly.

Čeho se rozepře týkaly?

Jak je mým zvykem, chtěl jsem začít skákat později, ale organizátoři na mě při zvedání výšek zapomněli. Potom bylo docela složité tuto chybu napravit. I vzhledem k tomu, že v Číně moc nerozumí anglicky. 

reklama