Fenomenální Vonnová vyhrála v Lake Louise všechny tři závody

2. 12. 2012 21:59
Krajan Vonnové Ted Ligety zase ovládl v Beaver Creeku potřetí v řadě obří slalom.

Lake Louise/Beaver Creeke - Americká lyžařka Lindsey Vonnová vyhrála stejně jako loni všechny tři závody Světového poháru v Lake Louise. Královna rychlostních disciplín po dvou sjezdech v Kanadě zvítězila i v dnešním superobřím slalomu.

Úřadující vítězka SP Vonnová znovu dokázala, že je v Lake Louise "doma". Dnešní vítězství bylo už její tamní čtrnácté a znamenalo pro ni 100. umístění na stupních vítězů v kariéře. A rovná pětina pódiových výsledků přišla na sjezdovce s názvem "Men's Olympic".

Vonnová překonala Vreni Schneiderovou

Osmadvacetiletá Vonnová dnes zároveň dosáhla na 56. triumf v SP a dostala se na druhé místo historické tabulky před Švýcarku Vreni Schneiderovou. Lepší je už pouze Rakušanka Annemarie Moserová-Pröllová s 62 triumfy.

První superobří slalom sezony vyhrála Vonnová s náskokem 43 setin sekundy před krajankou Julií Mancusovou, jež se postarala i v třetím závodu v Lake Louise o postavení Američanek na prvních dvou místech. V pátečním a sobotním sjezdu skončila za Vonnovou druhá Stacey Cooková. Třetí místo obsadila Rakušanka Anna Fenningerová.

Vonnová: Nebylo to z mé strany dokonalé

"Super-G je pro mě stále složitější. Musíte si dobře nastudovat trať a stanovit taktiku. Rozhodně to nebyla z mé strany dokonalá jízda, ale stejně jako včera jsem nabrala na svahu dobrou rychlost," uvedla Vonnová.

Jako vedoucí žena Světového poháru se do Evropy vrátí Slovinka Tina Mazeová, jež dnes dojela čtvrtá a má v čele náskok 78 bodů před Němkou Marií Höflovou-Rieschovou. Vonnová je třetí.

Obří slalom v Beaver Creeku potřetí pro Ligetyho

Americký lyžař Ted Ligety vyhrál třetí rok po sobě obří slalom Světového poháru v Beaver Creeku. Úřadující mistr světa navíc v Coloradu navázal na vítězství z prvního obřího slalomu sezony v Söldenu.

Osmadvacetiletý Ligety v Beaver Creeku konkurenci deklasoval. Už po prvním kole vedl téměř o osm desetin a v druhé jízdě na rozbité trati přidal ještě sekundu. Pro třinácté vítězství v kariéře, přičemž všechny zaznamenal ve své parádní disciplíně, si dojel s náskokem 1,76 sekundy.

Kryštof Krýzl na body nedosáhl

Ze "zbytku světa" byl nejrychlejší Rakušan Marcel Hirscher, jenž v minulé sezoně ukončil dvouleté Ligetyho panování v obřím slalomu a získal i velký glóbus za celkové prvenství v SP. Třetí místo obsadil Davide Simoncelli, jenž už ztratil přes dvě sekundy.

Na body nedosáhl jediný český reprezentant na startu Kryštof Krýzl, který v první jízdě zaostal 4,40 sekundy za Ligetym a 42. časem se do druhého kola nekvalifikoval.

Jako lídr SP zakončil zámořskou misi dnes šestý Aksel Lund Svindal z Norska, jenž vede před Ligetym o 80 bodů.

SP v sjezdovém lyžování v Lake Louise (Kanada):

Ženy - superobří slalom: 1. Vonnová 1:22,82, 2. Mancusová (obě USA) -0,43, 3. Fenningerová (Rak.) -0,45, 4. Mazeová (Slovin.) -0,62, 5. Höflová-Rieschová (Něm.) -1,16, 6. Gutová -1,25, 7. Gisinová (obě Švýc.) -1,47, 8. Smithová (USA) -1,59, 9. Moserová (Rak.) -1,65, 10. Suterová (Švýc.) -1,66.

Průběžné pořadí SP (po 7 z 37 závodů): 1. Mazeová 397 b., 2. Höflová-Rieschová 319, 3. Vonnová 310, 4. Zettelová (Rak.) 260, 5. Cooková (USA) 162, 6. Gisinová a Mancusová obě 157, ...40. Záhrobská (ČR) 38.

SP v sjezdovém lyžování v Beaver Creeku (USA):

Muži - obří slalom:

1. Ligety (USA) 2:25,59 (1:13,49+1:12,10), 2. Hirscher (Rak.) -1,76 (1:14,27+1:13,08), 3. Simoncelli -2,07 (1:14,59+1:13,07), 4. Mölgg (oba It.) -2,56 (1:14,97+1:13,18), 5. Pinturault (Fr.) -2,60 (1:14,93+1:13,26), 6. Svindal (Nor.) -2,75 (1:16,04+1:12,30), 7. Dopfer (Něm.) -3,09 (1:15,78+1:12,90) a Jansrud (Nor.) -3,09 (1:15,85+1:12,83), 9. Blardone (It.) -3,28 (1:16,18+1:12,69), 10. Nösig (Rak.) -3,31 (1:17,05+1:11,85), ...v 1. kole 42. Krýzl (ČR) 1:17,89 nepostoupil do 2. kola.

Průběžné pořadí obřího slalomu (po 2 z 8 závodů): 1. Ligety 200, 2. Hirscher 140, 3. Mölgg 130, 4. Reichelt (Rak.) 62, 5. Simoncelli 60, 6. Jansrud 52.

Průběžné pořadí SP (po 7 z 36 závodů): 1. Svindal 400, 2. Ligety 320, 3. Hirscher 220, 4. Jansrud 195, 5. Mölgg 180, 6. Reichelt 151, ...87. Krýzl 6.