Ferrer udolal Del Potra a Španělé mají triumf na dosah

Jakub Šafránek Tomáš  Kubánek Jakub Šafránek, Tomáš Kubánek
2. 12. 2011 22:40
Odpoledne Nadal smetl Monaka 6:1, 6:1 a 6:2

Sevilla - Na mizerné výsledky a výkony z Turnaje mistrů nechal zapomenout v úvodním duelu letošního finále Davis Cupu španělský tenista Rafael Nadal. Světová dvojka v pátek na sevillské antuce rozdrtila Argentince Juana Monaca 6:1, 6:1 a 6:2.

Ve druhém dnešním duelu před osmapadesátitisícovým hledištěm v Seville udolal David Ferrer v pětisetové bitvě Juana Martína del Potra 6:2, 6:7, 3:6, 6:4, 6:3.

Španělsko tak po prvním utkání finále Davis Cupu vede nad Jihoameričany 2:0.

Češi si pochvalují los Davis Cupu. A už se těší na Srby
Los Davis Cupu: Češi v únoru přivítají v Ostravě Italy

Monaco, dle posledního vydání žebříčku 26. nejlepší tenista světa, sice v zápase s Nadalem nehrál špatně, ale Španěl v klíčových výměnách dokázal zahrávat své údery přesně, a tím získávat důležité gemy na svoji stranu. V prvním a druhém setu tak nepustil Monaka ani jednou k brejkbolu, naopak sám "ukradl" soupeři pět her a obě sady vyválčil poměrem 6:1.

Rozhodující moment třetí sady se udál při Monakově podání a Nadalově výhodě za stavu 2:2. Krásnou výměnu plnou lobů, prohozů a kraťasů nakonec pro sebe rozhodl chytrým úderem na síti španělský tenista. Po klíčovém pátém gemu Nadal bez potíží získal celý třetí set a tím i po dvou a půl hodinách celý první zápas finále.

To druhý duel mezi Ferrerem a Del Potrem přinesl vyčerpávající bitvu. Domácí hráč dokonce musel otáčet nepříznivý stav 1:2 na sety. Nakonec však utkání dovedl do páté sady, v níž si vypracoval vedení 5:1 a zápas už nepustil.