27. 3. 2012 19:05
Basketbalisté Nymburku prohráli i podruhé
Pavel Pumprla
Pavel Pumprla | Foto: ČTK

Petrohrad - Basketbalisté Nymburku si premiérovou účast ve Final Four Evropského poháru ULEB nevybojovali. Po úvodní porážce 64:68 prohráli se Spartakem Petrohrad také dnešní čtvrtfinálovou odvetu v Rusku 71:86.

Doplatili především na přesnou střelbu soupeře za tři body, když ruský favorit vstřelil 14 trojkových košů z 29 pokusů.

Také Nymburku se střelba z dálky dařila a dvěma rychlými trojkami Chestera Simmonse a uzdraveného Pavla Pumprly smazal manko z prvního duelu už po dvou minutách.

Nymburk prohrál doma s Petrohradem o čtyři body
Přepište dějiny. Nymburk porazil supertým CSKA Moskva

Jenže Petrohrad to neznervóznělo a odpověděl dvěma trojkami v podání Lichoděje. Navíc se střelecky chytil Halperin, který dal 10 z úvodních 18 bodů ruského celku.

Český mistr už v první čtvrtině nabral pětibodovou ztrátu, kterou musel dotahovat. Starali se o to zejména LaMayne Wilson a Pumprla, na kterém nebylo znát, že si v úvodním duelu poranil kotník. Dnes se navíc nezvykle prosazoval při střelbě z dálky a už za první půlku trefil tři trojky. Petrohrad však nedával hostům šanci a v 16. minutě odskočil už na rozdíl devíti bodů (38:29).

Petrohrad se zaskočit nenechal

Nymburku se znovu nedařilo dostávat přes aktivní obranu domácích míč na pivoty, navíc v obraně si i ve druhé půli neuměl poradit se střelbou domácích z dálky. Ve 23. minutě tak prohrával o 10 bodů. Pak sice zavelel Simmons a pěti rychlými body snížil, ale Petrohrad už nedovolil hostům vrátit se do zápasu. Neustále si držel dvouciferný náskok a v poklidu směřoval za postupem.

V poslední části především zásluhou rozehrávače Stelniekse, který v útoku zastoupil dnes nepříliš výrazného Beverleyho, utekl Petrohrad už na 17 bodů a zápas se pak už spíše dohrával. Nymburk se ještě snažil s výsledkem něco udělat, ale proti v pohodě hrajícím domácím neměl šanci.

Nejlepší český tým ztratil šanci zajistit si účast v Evropské lize, kam postoupí vítěz Eurocupu. I tak vyrovnal největší úspěch klubu z předminulé sezony, kdy Nymburk nestačil ve čtvrtfinále na Bilbao.

Odveta čtvrtfinále Evropského poháru ULEB basketbalistů:

Spartak Petrohrad - ČEZ Nymburk 86:71 (21:18, 44:39, 70:56)

Nejvíce bodů: Halperin a Strelnieks po 19, Lichoděj 11 - Simmons 22, Pumprla 17, Wilson 15. Rozhodčí: Radovič (Chorv.), Chiari (It.), Vojinovič (Černá Hora). Fauly: 27:15. Trestné hody: 8/6 - 22/19. Trojky: 14:10. Diváci: 2700. První zápas: 68:64, postoupil Petrohrad.