Biatlonisté ve finále sprintu nezářili, Soukup odstoupil

19. 3. 2015 14:43
Všichni čeští biatlonisté v posledním sprintu sezony udělali na střelnici dvě chyby, nejlépe dopadl Michal Šlesingr.
Michal Šlesingr při SP v Chanty-Mansijsku.
Michal Šlesingr při SP v Chanty-Mansijsku. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Chanty-Mansijsk - Čeští biatlonisté zahájili finále letošní sezony Světového poháru spíše podprůměrnými výkony.

Nejlépe ve čtvrtečním sprintu na deset kilometrů dopadl Michal Šlesingr, který i přes dvě chyby na střelnici doběhl do cíle v 15. nejrychlejším čase, o 53 sekund pomalejším než zaznamenal vítěz sprintu Martin Fourcade.

Propočty přitom hovoří jasně, kdyby se Michal Šlesingr dnes vyvaroval dvou chyb, byl by druhý o pár vteřin za bezchybným Fourcadem. Velká škoda, že se českému biatlonistovi nedaří ve střelbě, protože běžecky je na tom fantasticky.

Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Tomáš Krupčík i Jaroslav Soukup také dvakrát střelecky chybovali, ale kvůli horšímu běhu skončili hluboko v poli poražených. Soukup navíc do cíle ani nedoběhl.

"Už před závodem ho bolely průdušky, dnes se to ještě zhoršilo. Navíc se ochladilo, Jardovi to nejelo, trápil se na mezičasech. Byli jsme domluvení, že pokud to nepůjde, tak skončí," řekl v telefonickém rozhovoru pro Českou televizi trenér Marek Lejsek.

Češi si nezajistili vůbec dobré pozice pro sobotní stíhací závod, do kterého kromě Šlesingra postoupili jen Moravec a Krčmář. "Ty pozice nejsou dobré, ale i tak to bude zajímavý závod. Michal Šlesingr měl čtvrtý běžecký čas, měl velkou smůlu na stojce, byla tam kalibrová rána," dodal Lejsek.

Martin Fourcade si vítězstvím zajistil zisk malého křišťálového glóbu za celkový triumf v disciplíně a velmi se přiblížil i celkovému vítězství ve Světovém poháru, už čtvrtému v řadě. Druhý dnes skončil Rus Anton Šipulin, třetí pak mladý Němec Benedikt Doll.

Finále SP v biatlonu v Chanty Mansijsku (Rusko):

Muži - sprint na 10 km:

1. M. Fourcade (Fr.) 23:47,0 (0 trest. okruhů), 2. Šipulin (Rus.) -13,0 (0), 3. Doll (Něm.) -18,3 (1), 4. Rastorgujevs (Lot.) -18,6 (0), 5. Smith (Kan.) -34,0 (1), 6. Peiffer (Něm.) -34,4 (2), 7. Lindström (Švéd.) -35,5 (0), 8. S. Fourcade (Fr.) -44,5 (1), 9. Björndalen (Nor.) -45,8 (0), 10. Kühn (Něm.) -48,3 (1), ...15. Šlesingr -52,9 (2), 38. Moravec -1:32,7 (2), 56. Krčmář -1:58,4 (2), 78. Krupčík -3:12,4 (2), Soukup (všichni ČR) nedokončil.

Průběžné pořadí SP (po 23 z 25 závodů): 1. M. Fourcade 993 b., 2. Šipulin 876, 3. Fak (Slovin.) 823, 4. Schempp (Něm.) 792, 5. J. Bö (Nor.) 696, 6. Moravec 635, ...9. Šlesingr 582, 39. Soukup 145, 49. Krčmář 99, 65. Krupčík (ČR) 43.