reklama

Fišerová v Pau vyhrála Světový pohár kanoistek, Přindiš ovládl extrémní slalom

Tereza Fišerová Tereza Fišerová autor: Reuters
Kanoistka Tereza Fišerová vyhrála finálový závod Světového poháru ve vodním slalomu ve francouzském Pau a jako první česká žena ovládla celkové hodnocení seriálu v této kategorii.

Díky čisté jízdě porazila o 1,45 sekundy australskou hvězdu Jessicu Foxovou, která si připsala čtyři trestné sekundy. Celkové pořadí budoucí olympijské disciplíny extrémního slalomu vyhrál Vít Přindiš.

Fišerová vyhrála pohárový závod poprvé v kariéře. Letos dojela dvakrát druhá a jednou třetí. "Nemůžu tomu pořád uvěřit, protože to je moje první zlatá medaile ve svěťáku a vyšlo to i na první místo v celkovém pořadí. Fakt to moc nechápu, ale je to skvělý pocit," radovala se v nahrávce pro média.

Olympijská vítězka Foxová, která úspěšně kombinuje závody na kajaku i kanoi, neudržela první místo v pořadí Světového poháru. Fišerová ji sesadila na druhou příčku o čtyři body a připravila ji o možnost vyhrát celkově počtvrté za sebou.

"Jízda se mi povedla. Dole byla maličká chyba, ale stačilo to. Je to určitá náhrada za olympiádu, ale olympiáda je úplně jiný závod, ta mě mrzí. Ale cítím formu před mistrovstvím světa, i když jsem unavená, tak vidím, že to prostě jde," uvedla Fišerová, která se musela spokojit na olympijských hrách v Tokiu s šestým místem. O další cenný kov může bojovat koncem září na MS v Bratislavě.

Třiadvacetiletá česká reprezentantka navázala na sobotní vítězství kajakáře Přindiše, který pohárový seriál rovněž opanoval. Mistr Evropy si dnes připsal i celkové prvenství v rozvíjející se disciplíně extrémním slalomu, jenž bude mít za tři roky v Paříži olympijskou premiéru. Přindiš v letošním ročníku vyhrál úvodní závod v pražské Troji a byl druhý v Markkleebergu a v dnešním finále, kde ho porazil jen Španěl Joan Crespo.

"Pocit je to skvělý, protože se to nikomu přede mnou nepodařilo. Myslím, že žádný český kajakář v historii nevyhrál Světový pohár v extrémním slalomu. A vyhrát oboje dohromady v jeden víkend se určitě nikomu nepodařilo, takže je to parádní úspěch a myslím, že do té letošní sezony to krásně zapadá. Teď už zbývá jenom jeden závod přede mnou," uvedl Přindiš, jenž získal stejný double na evropském šampionátu v květnu v Itálii. Nejlepší z českých žen Lucie Nesnídalová byla vyřazena v semifinále.

Mezi kanoisty si vedl z českých závodníků nejlépe Václav Chaloupka, který skončil pátý. Stříbrný olympijský medailista Lukáš Rohan vypadl v semifinále. Finálový závod vyhrál domácí Denis Gargaud Chanut, olympijský šampion z Ria a bývalý mistr světa a Evropy, který se stal v 34 letech poprvé i celkovým vítězem Světového poháru.

reklama