reklama

Fish na US Open ukončil kariéru poznamenanou záchvaty paniky

Americký tenista Mardy Fish na US Open ukončil svoji kariéru. Americký tenista Mardy Fish na US Open ukončil svoji kariéru. autor: Reuters
Porážkou ve 2. kole US Open ukončil americký tenista Mardy Fish kariéru, kterou mu v posledních letech komplikovaly záchvaty paniky a s tím spojené problémy se srdečním rytmem.

New York - Porážkou ve 2. kole US Open ukončil americký tenista Mardy Fish kariéru, kterou mu v posledních letech komplikovaly záchvaty paniky a s tím spojené problémy se srdečním rytmem. Někdejší hráč elitní desítky světového žebříku podlehl v New Yorku na dvorci Louise Armstronga Felicianu Lópezovi ze Španělska v pětisetovém maratonu za tři hodiny a 11 minut 6:2, 3:6, 6:1, 5:7, 3:6.

Třiatřicetiletý Fish vystoupal před čtyřmi lety v pořadí ATP na sedmé místo a byl na vrcholu, pak se ale objevily první potíže. "V noci jsem se vzbudil s tepem 170 až 180 úderů za minutu. Úplně jsem zpanikařil, vážně jsem si myslel, že umírám," popsal začátky problémů bývalý daviscupový reprezentant.

Po lékařském zásahu se mu sice postupně podařilo dostat srdeční rytmus pod kontrolu, panické stavy ale zůstaly a ještě se stupňovaly. V roce 2012 dokonce na US Open kvůli akutnímu záchvatu cestou na stadion na poslední chvíli odstoupil před osmifinále proti Rogeru Federerovi. Pět dní pak prý nebyl schopen nastoupit ani do letadla, aby mohl odletět domů.

Vítěz šesti turnajů na okruhu ATP dnes záchvatové stavy zvládá jen za pomoci léků.

reklama