Florbal: probuzené Vítkovice deklasovaly Liberec

Jaques Rossignol
14. 11. 2005 11:48
PRAHA - Devátým kolem pokračovala o víkendu florbalová extraliga. První tým tabulky Future porazil na domácím hřišti čtvrté Brno, Vítkovice deklasovaly Liberec a v pořadí poskočily o pět míst. Loni bronzový medailista z Ostravy vstoupil do sezóny mizerně,

Vítkovice nezískaly v prvních třech kolech ani bod, zvítězily až ve čtvrtém kole na pražském Chodově. V čem byla příčina? Mužstvo se v létě neskutečně omladilo, v 21členném kádru je hned dvanáct juniorů, druhému nejstaršímu hráči mužstva je pětadvacet. Na mladíky se navíc lepila smůla.

Přestože Vítkovice odcestovaly do Liberce bez zkušeného gólmana Daniela Grečmala, jehož trenér Mrázek povolal před dvěma týdny, zápas jim vyšel. Už na začátku osmé minuty vedly po trefě Vladaře. V závěru prvního dějství svítil na tabuli stav 0:3 a do třetí části už se šlo za rozhodnutého stavu 7:1.

Domácím se ještě podařilo snížit, ale to bylo z jejich strany vše. V utkání se dvěma góly blýskli Hrubý, Tomašák, Vladař a Sladký, který navíc přidal tři asistence. Vítkovice se po jasném vítězství 10:2 vyhouply z posledního dvanáctého na sedmé místo.

Poskočil i Chodov

Dalším skokanem se stal pražský Chodov, který zvítězil 3:1 v Havířově, v tabulce poskočil o pět míst a je šestý.

Hattrick Hozmana a dva góly Fuchse rozhodly o domácí výhře střešovického Tatranu s Třincem 5:4.

"Velká bouře", tak označil trenér Ostravy Robert Segeťa dění v kabině o druhé přestávce, po které Pepino nasázelo Pardubicím šest gólů a vyhrálo 8:5.

V jiném zajímavém souboji si zase Future poradil s Brnem a uhájil tak náskok před Mladou Boleslaví, která hladce porazila FBŠ, ač prohrávala už od první minuty. Oprávněnost reprezentační nominace potvrdil dvěma góly Novotný.

Výsledky 9. kola:

SSK Future - Bulldogs Brno 6:4 (2:1, 2:2, 2:1)
Branky: 29. a 41. Lukeš, 6. Lébl, 11. Šebek, 39. Kovacs, 53. Marek Soukup - 3. Tlustoš, 30. Pavla, 39. J. Kadlec, 56. Furdan.

FBC Ostrava - Sokol Pardubice 8:5 (2:1, 0:4, 6:0)
Branky: 1. a 53. Maleček, 48. a 58. Machala, 5. Skácel, 41. Trunkát, 60. Kyselý, 60. Chrápek - 9. a 30. Hoffman, 37. Zozulák, 38. Vichr, 39. Chovanec.

Torpedo Havířov - TJ JM Chodov 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky: 40. M. Kožušník - 9. Bartošek, 29. Procházka, 39. Zamrazil.

Tatran Střešovice - SK Třinec 5:4 (2:1, 2:2, 1:1)
Branky: 17., 36. a 60. Hozman, 14. a 37. Fuchs - 39. a 52.