Florbalisté Chodova se rozloučili s Czech Open v semifinále

Aktualizováno 11. 8. 2018 20:33
Chodov podlehl v boji o finále obhájci triumfu z loňska Falunu vysoko 1:10, švédský favorit vyhrál už první třetinu 4:0.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Zlata Vostrá

Praha - Florbalisté Chodova stejně jako loni skončili svou cestu v elitní kategorii mužů na mezinárodním turnaji Czech Open v Praze jako nejlepší český zástupce v semifinále. V něm podlehli obhájci triumfu z loňska Falunu vysoko 1:10, přičemž švédský favorit vyhrál už první třetinu 4:0. V nedělním finále čeká Falun stejně jako před rokem Pixbo Wallenstam, které v semifinále zdolalo finský celek EräViikingit 4:3 po samostatných nájezdech.

Tyto kluby se utkají i ve finále elitní kategorie žen. Na třetí celkové vítězství v řadě na Czech Open zaútočí Pixbo Wallenstam s českými reprezentantkami Eliškou Krupnovou a Denisou Ratajovou. Ty slavily se spoluhráčkami v semifinále výhru nad Chodovem 3:2 po samostatných nájezdech. Falun vyhrál nad švýcarským týmem Kloten Dietlikon Jets 5:3.

Muži Falunu si dnes ve čtvrtfinále poradili s pořádajícím Tatranem Střešovice a vyhráli 9:4. Hvězdou dne byl útočník Alexander Galante Carlström, který ve dvou zápasech nasbíral 12 bodů za devět branek a tři asistence.

Tatran sice nad favoritem na začátku dvakrát vedl, ale Falun potom už v polovině utkání otočil na 6:2. U prvních pěti gólů byl Galante Carlström, který v utkání zaznamenal čtyři trefy a dvě přihrávky.

Chodov se dostal do semifinále díky výhře nad Otrokovicemi 5:3. Pražané vedli 2:0 a 3:1, ale Panthers dokázali smazat ztrátu díky Lukáši Pešatovi a Matěji Kostkovi, který vyrovnal v 56. minutě v oslabení. Pokračující přesilovku ale proměnil ve vítězný gól Tom Ondrušek, který stále ještě v 58. minutě dovršil výsledek.

Falun potvrdil formu jediného celku v elitě mužů bez ztráty i v semifinále proti Chodovu. Ten dokázal vstřelit jedinou branku až v 51. minutě za stavu 0:9. Galante Carlström dovršil 'desítku' svou pátou brankou v utkání a přidal ještě asistenci.

Finále elity mužů se hraje v hale Sparty na Podvinném mlýně v neděli od 15:20, boj o triumf v elitní kategorii žen začne v 11:50.

Florbalový turnaj Czech Open v Praze:

Elitní kategorie mužů:

Čtvrtfinále:

Pixbo Wallenstam (Švéd.) - Höllvikens IBF (Švéd.) 5:2 (22. a 25. Stefansson, 2. Eriksson, 36. Östholm, 56. Berg - 5. C. Andersson, 17. Persson), Nokian KrP (Fin.) - EräViikingit (Fin.) 3:4 po sam. nájezdech (29. a 40. Eklund, 6. Krumins - 1. Lindholm, 12. Majalahti, 45. Laasonen, rozhodující sam. nájezd Hyvonen), Chodov - Panthers Otrokovice 5:3 (58. a 58. Ondrušek, 11. Řezáč, 16. M. Vávra, 26. J. Koutný - 20. Petřík, 43. Pešat, 56. Kostka), Tatran Střešovice - Falun 4:9 (8. Komárek, 12. Langer, 37. Ullmann, 51. Svačinka - 11., 14., 24. a 46. Galante Carlström, 14. a 56. E. Johansson, 18. Aldeeb, 30. Backby, 60. Colling).

Semifinále:

Pixbo Wallenstam - EräViikingit 4:3 po sam. nájezdech (19. J. Andersson, 26. Berg, 47. Östholm, rozhodující sam. nájezd Stefansson - 5. Kapanen z tr. střílení, 21. Laasonen, 56. Salmi), Chodov - Falun 1:10 (51. M. Vávra - 8., 32., 43., 50. a 56. Galante Carlström, 2. a 48. Enström, 9. Hallén, 17. Backby, 36. E. Johansson).

Elitní kategorie žen:

Falun - EräViikingit 4:2, Pixbo Wallenstam - Vítkovice 2:1, Kloten Dietlikon Jets - Tigers Jižní Město 4:2, Chodov - Umea 3:1.

Semifinále:

Kloten Dietlikon Jets - Falun 3:5, Chodov - Pixbo Wallenstam 3:2 po sam. nájezdech.