reklama

Fotbal možná, charita určitě. Bolta čeká klíčová zkouška v Borussii Dortmund

Usain Bolt na nedávném karnevalu v Trinidadu a Tobagu Usain Bolt na nedávném karnevalu v Trinidadu a Tobagu autor: Reuters
Nejrychlejší muž planety Usain Bolt se chce po skončení atletické kariéry věnovat charitativní činnosti nebo fotbalu. Na politickou kariéru nepomýšlí.

Kuala Lumpur - Osminásobný olympijský šampion a světový rekordman v bězích na 100 a 200 metrů Usain Bolt, který by se měl s vrcholovou atletikou rozloučit na srpnovém MS v Londýně, plánuje po konci kariéry angažovat se ve své charitativní organizaci na podporu mladých lidí na Jamajce. Možná také začne hrát fotbal.

Bolt má počtvrté sportovního Oscara, vyrovnal rekord Federera Bolt má počtvrté sportovního Oscara, vyrovnal rekord Federera Čtěte zde

Bolt se rozhodne podle toho, jak dopadne jeho trénink s bundesligovou Borussií Dortmund, kam byl pozván. "Osobně bych to chtěl dělat, ale uvidíme, jak to půjde," poznamenal Bolt.

Účastníkům setkání v malajsijské metropoli Kuala Lumpuru vyprávěl, že jeho sebejistota při velkých závodech vyplývá z vědomí, že je po měsících tréninku v nejlepší možné formě. Tvrdou práci považuje za důležitější než talent. "Ty nejlepší dělá trénink a disciplína, kterou mají," řekl.

Když začínal profesionálně závodit, jeho prvním cílem bylo koupit pračku matce a automobil otci. Občas je pro něj atletická kariéra příliš náročná, proto hledá relaxaci. "Pokaždé, když mi to přerůstá přes hlavu, jdu ven na večírek a pak se vracím zpátky," vyprávěl.

Nejhůře se ve veleúspěšné kariéře cítil, když se po střední škole dal na profesionální dráhu. Pamatuje si nepříjemné poznámky, že byl pouze dobrý středoškolák a nikdy nedosáhne ničeho velkého. "Když ty lidi posloucháte, dostane se vám to do hlavy," svěřil se jedenáctinásobný mistr světa. Vyprávěl, že někteří lidé se ho snaží slovně srážet i nyní. "Ale já nechci poslouchat negativitu," dodal sprinter, který osmkrát startoval na ostravské Zlaté tretře.

reklama