reklama

FOTO Nejdražší box v historii? Ve vzduchu jsou miliardy!

Možná vůbec nejdražší boxerský duel historie se chystá tento víkend v Las Vegas, kde se v neděli utkají Floyd Mayweather jr. (na snímku) a Saul "Canelo" Alvarez. Podívejte se v této fotogalerii na nejdražší dosavadní duely historie rohovnictví Možná vůbec nejdražší boxerský duel historie se chystá tento víkend v Las Vegas, kde se v neděli utkají Floyd Mayweather jr. (na snímku) a Saul "Canelo" Alvarez. Podívejte se v této fotogalerii na nejdražší dosavadní duely historie rohovnictví Foto: facebook Showtime Boxing
Podívejte se na galerii složenou z nejdražších boxerských zápasů historie.

Praha - V noci na neděli zažije box dlouho očekávanou show. V MGM Grand v Las Vegas si to o prestiž, slávu i stovky milionů dolarů rozdají v hlavním taháku večera dva neporažení bijci - Floyd Mayweather jr. a Saul "Canelo" Alvarez.

Jejich duel o dva tituly mistra světa v lehké střední váze (boxuje se ovšem v meziváze do 68,9 kg) budí od té chvíle, co se obě strany domluvily, obří pozornost. Dle mnohých může jít o nejdražší zápas historie.

K tomu by došlo, pokud by se prodalo více jak 2 milionů PPV (placený televizní přenos) v ceně 65 dolarů (za klasický formát) a 75 dolarů (za HD kvalitu). K již vybraným 20 milionů dolarů by totiž přibylo dalších zhruba 130, což by znamenalo výslednou vydělanou sumu přes 150 milionů dolarů (3 miliardy korun).

Zda se to podaří, to se dozvíme až za pár dní, či spíše týdnů, co se ale ví už nyní je žebříček dosud nejdražších boxerských večerů historie. Pečlivě se usaďte, protože z těch čísel se může slabším povahám zamotat hlava...

reklama