FOTO Češi na Wimbledonu: Jízda Kvitové i věčný zmar Lendla

Devět zářezů Martiny Navrátilové, senzační jízda Petry Kvitové či nekonečné trápení Ivana Lendla. To je česká stopa na Wimbledonu. Připomeňte si ji v našem přehledu.
Většina tenisových fanoušků má jistě ještě v živé paměti, když česká tenistka Petra Kvitová senzačně vyhrála ženskou dvouhru Wimbledonu 2011. Pojďme se na její a další české stopy ve slavném turnaji podívat blíže...
Byla to senzace! Řeznice z Fulneku byla před turnajem osmá na světě. Vyřadila Bělerusku Viktorii Azarenkovou i bývalou světovou jedničku Mariu Šarapovovou z Ruska.
Rok na to přišlo kruté vystřízlivění. Obhajoba nevyšla, ve čtvrtfinále Kvitové zkřížila cestu pozdější vítězka Američanka Serena Williamsová a to byla konečná.
Mužská česká jednička Tomáš Berdych prožil své dosud nejlepší chvíle na Wimbledonu 2010, kdy se zastavil až ve finále. V semifinále vyřadil Novaka Djokoviče, ale Rafael Nadal už byl nad jeho síly.
Reuters Reuters
19. 6. 2013 12:00

Londýn - Start nejslavnějšího tenisového turnaje se blíží. Českým tenistkám a tenistům se na trávě neobyčejně daří.

Připomeňte si českou stopu na Wimbledonu prostřednictvím naší galerie.