reklama

Češky poprvé trénovaly na Šarapovovou a spol., Makarovová se rozplakala

Podívejte se na fotogalerii z prvního tréninku českých tenistek v O2 areně, kde o víkendu sehrají finále Fed Cupu proti Rusku. Podívejte se na fotogalerii z prvního tréninku českých tenistek v O2 areně, kde o víkendu sehrají finále Fed Cupu proti Rusku. Foto: Milan Kammermayer
Podívejte se na fotogalerii z prvního tréninku českých tenistek v O2 areně, kde o víkendu sehrají finále Fed Cupu proti Rusku.

Praha - Aplaus po tenisových úderech i po kopech při nohejbálku na závěr tréninku slyšely české tenistky při dnešním prvním seznamování s kurtem v pražské O2 areně před víkendovým finále Fed Cupu. Ještě před domácím týmem si zahrály Rusky, ale stále ještě bez Marie Šarapovové, která by měla do české metropole teprve přiletět během odpoledne či k večeru.

V momentě, kdy Petra Kvitová rozehrála první údery svého hodinového tréninku s Denisou Allertovou, se na jednu z tribun nahrnuly děti z vybraných pražských škol. Ty pak sledovaly rozehrání dvojnásobné wimbledonské vítězky Kvitové na dvorci, na kterém už Češky loni a v roce 2012 ve finále v O2 areně získaly trofej.

"Teď už se mi fedcupový duch dostává do hlavy, a čím víc se to bude blížit, tím to bude silnější," řekla Kvitová, která dokáže ve finále ze sebe dostat to nejlepší. Přesně to předvedla loni proti Angelique Kerberové, získala vítězný bod v souboji s Německem a ráda by to zopakovala. "To bylo dobrý," usmála se.

Dvorec organizátoři dokončili teprve ráno a čerstvý nátěr byl ještě znát. "Viděla jsem písek, který z toho odpadává. Ještě to určitě není finální kurt, který budeme mít na víkend. Zrychlí se to samo, až se to oprýská," řekla Kvitová.

Její údery měla Allertová na druhé straně problém stíhat. "Sviští to hodně a je to připravené pro holky. Mělo by jim to vyhovovat. Vítězně, doufám," řekla Allertová.

Rusky zhlédly v pondělí večer v Národním divadle operu Rusalka a dnes dopoledne si poprvé vyzkoušely povrch v O2 areně. Při příchodu nejdříve šoupaly nohama po zeleném kurtu a zjišťovaly, jak hodně klouže a jak drží.

Na kurt si zvykaly Anastasia Pavljučenkovová, Jelena Vesninová a Jekatěrina Makarovová, která nehrála kvůli zranění zápas od US Open. Světová třiadvacítka Makarovová se v jednu chvíli na tréninku rozplakala, na několik minut si sedla na lavičku, ale na kurt se vrátila a bez omezení trénink dokončila.

Největší hvězda ruského týmu a světová čtyřka Šarapovová, která se letos vrátila do Fed Cupu po třech letech, do Česka teprve přiletí.

reklama