reklama

Franc má bronz z mistrovství světa na dlouhé ploché dráze

Ilustrační foto Ilustrační foto autor: CPA - Eduard Erben
Český jezdec Josef Franc získal bronzovou medaili v seriálu mistrovství světa na dlouhé ploché dráze a dosáhl životního úspěchu.

Vechta - Český jezdec Josef Franc získal bronzovou medaili v seriálu mistrovství světa na dlouhé ploché dráze a dosáhl životního úspěchu.

Před závěrečném šestým finálovým závodem v německé Vechtě byl Franc dokonce na průběžné druhé pozici, z níž ho nakonec odsunul domácí Martin Smolinski. Mistrem světa se stal potřetí za sebou Fin Joonas Kylmäkorpi.

Franc přišel o světové stříbro až ve finálové jízdě, v níž obsadil šesté místo, zatímco Smolinski skončil druhý za Kylmäkorpim.

Třiatřicetiletý pražský závodník prohrál s Němcem o dva body, udržel však za sebou Nizozemce Theo Pijpera, s nímž nasbíral shodně 126 bodů.

Franc během šampionátu čtyřikrát vystoupil na stupně vítězů, třetí a pátý finálový závod v nizozemském Groningenu respektive francouzském Morizes dokázal vyhrát.

Ve Vechtě se poprvé ve finále MS objevil Richard Wolff, jenž nahradil zraněného Brita Andrewa Appletona, a obsadil v závodu dvanácté místo.

Závěrečný 6. finálový závod MS na dlouhé ploché dráze ve Vechtě (Německo):

1. Kylmäkorpi (Fin.), 2. Smolinski (Něm.), 3. Woodward (Austr.), ...6. Franc, 12. Wolff (oba ČR).

Konečné pořadí:

1. Kylmäkorpi 149, 2. Smolinski 128, 3. Franc 126

reklama