Francouzský spurtér Bouhanni vyhrál na Giru druhou etapu

16. 5. 2014 18:30
Francouzský cyklista Nacer Bouhanni vyhrál sedmou etapu Gira d'Italia a připsal si druhé vítězství.
Nacer Bouhanni porazil v cíli o půl kola domácího Giacoma Nizzola.
Nacer Bouhanni porazil v cíli o půl kola domácího Giacoma Nizzola. | Foto: oficiální facebookové stránky týmu

Foligno - Francouzský cyklista Nacer Bouhanni vyhrál sedmou etapu Gira d'Italia a připsal si druhé vítězství. Lídr Michael Matthews z Austrálie spurtoval jako čtvrtý a v sobotu pojede do hor stále v růžovém trikotu lídra.

Třiadvacetiletý Bouhanni už na letošním Giru triumfoval v úterý v první etapě na italském území.

Dnes v cíli ve Folignu porazil o půl kola domácího Giacoma Nizzola, třetí byl Slovinec Luka Mezgec. Pro předloňského mistra Francie Bouhanniho to byl letošní šestý triumf, vyhrál například také etapu na Paříž-Nice.

"Je skvělé vyhrát podruhé. Jsem šťastný i za tým, který odvedl neuvěřitelnou práci - schovávali mě před větrem a stíhali uprchlíky," uvedl Bouhanni.

Uprchlíci smutnými hrdiny závodu

Smutnými hrdiny dne bylo pět uprchlíků, kteří jeli v úniku téměř 200 z celkových 211 km. V závěru však neměli na otevřeném rovném úseku šanci proti rozjetému pelotonu, jenž je zhruba čtyři kilometry před cílem pohltil.

V závodě už podle očekávání nepokračoval jeden z favoritů Joaquím Rodríguez. Španělský člen týmu Kaťuša dojel do cíle čtvrteční etapy po pádu se zlomenými dvěma žebry a palcem na ruce.

Dnes čtvrtý Matthews si udržel růžový trikot s náskokem 21 sekund před krajanem Cadelem Evansem, nicméně v sobotu bude mít podle všeho těžkou práci s jeho hájením.

Na cyklisty čeká 179 km z Foligna do Montecopiola a na posledních 50 km budou tři horské prémie, z toho dvě první kategorie.

Jedním ze stoupání bude Carpegna, kde často trénoval Marco Pantani, jemuž je letošní ročník Gira věnován. Populární "Pirát" zemřel před deseti lety.

1. Bouhanni (Fr./FDJ.fr) 5:16:05, 2. Nizzolo (It./Trek), 3. Mezgec (Slovin./Giant), 4. Matthews (Austr./Orica), 5. Ferrari (It./Lampre), 6. Farrar (USA/Garmin), 7. Battaglin (It./Bardiani Valvole), 8. Van Poppel (Niz./Trek), 9. Rovnyj (Rus./Tinkoff-Saxo), 10. Viviani (It./Cannondale) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí: 1. Matthews 29:34:19, 2. Evans (Austr./BMC Racing) -21, 3. Urán (Kol./Omega Pharma-Quick-Step) -1:18, 4. Majka (Pol./Tinkoff-Saxo), 5. Morabito (Švýc./BMC Racing), 6. Rabottini (It./Neri Sottoli) všichni -1:25, 7. Santaromita (It./Orica) -1:47, 8. Aru (It./Astana) -1:51, 9. Wellens (Belg./Lotto) -1:52, 10. Basso (It./Cannondale) -2:06.