Francouzský tenista kvůli drobné sázce přišel o start v Paříži

22. 5. 2016 11:15
Francouzský tenista Constant Lestienne přišel o divokou kartu na Roland Garros, kterou mu pořadatelé původně udělili mimo jiné i díky nedávnému vítězství na challengeru v Ostravě.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Paříž - Francouzský tenista Constant Lestienne přišel o divokou kartu na Roland Garros, kterou mu pořadatelé původně udělili mimo jiné i díky nedávnému vítězství na challengeru v Ostravě. Třiadvacetiletý hráč, kterému patří ve světovém žebříčku 206. místo, ztratil místo v pavouku proto, že si loni vsadil necelá tři eura na finále pařížského grandslamu mezi Srbem Novakem Djokovičem a nakonec vítězným Švýcarem Stanislasem Wawrinkou.

Podle národní federace se dopustil mírného prohřešku proti antikorupčním pravidlům, která hráčům zakazují sázet na tenis.

"Vsadil jsem si 2,9 eura (asi 80 korun) a vyhrál jsem 1,4 eura. Už za dvě hodiny mi došlo, že to byla chyba, ale neštěstí bylo na světě," řekl francouzským médiím Lestienne. "Stejně jako řada mých vrstevníků mám online účet (u sázkové kanceláře). Od roku 2013 jsem ale na tenis nesázel, tohle byla jediná výjimka," uvedl Francouz, jenž v Ostravě před třemi týdny porazil ve finále Zdeňka Koláře a získal první titul na turnaji kategorie challenger.

Kvůli drobné sázce Lestienne přišel o nejméně 30.000 eur (810.000 korun), což je odměna pro tenisty, kteří v Paříži vypadnou v prvním kole. "Ten trest je podle mě neadekvátní," řekl Lestienne, který má za sebou jediný zápas na okruhu ATP.