reklama

Froome v závěrečné etapě vyhrál Critérium du Dauphiné

Christopher Froome Christopher Froome autor: Reuters
Třicetiletý lídr stáje Sky odsunul na druhé místo dosud vedoucího Tejaye van Garderena, v konečném pořadí ho porazil o deset sekund.

Modane Valfrejus - Britský cyklista Chris Froome rozhodl drtivým útokem v závěrečném stoupání poslední osmé etapy o svém vítězství v závodu Critérium du Dauphiné. Třicetiletý lídr stáje Sky odsunul na druhé místo dosud vedoucího Tejaye van Garderena, v konečném pořadí ho porazil o deset sekund.

Froome, jenž vyhrál Critérium du Dauphiné i v roce 2013 před svým triumfem na Tour de France, zaostával po sobotní etapě za Američanem o 18 sekund, dnes ho ale stejným rozdílem porazil. Van Garderen dojel v první skupince pronásledovatelů na pátém místě, a protože nezískal žádné bonusové sekundy, klesl na druhé místo.

"Nemohu tomu uvěřit. Ani jsem nečekal, že by to mohlo tak dobře vyjít," řekl nadšený Froome, jenž se opět pasoval do role velkého favorita Tour de France. Obhájce titulu na Tour Vincenzo Nibali, jenž závěru náročné sobotní etapy zcela odpadl, skončil v celkovém pořadí na 12. místě.

Tour de France odstartuje 4. července v Utrechtu.

reklama