Froome vyhrál i druhou etapu generálky na Tour

9. 6. 2014 16:34
Christopher Froome po druhé etapě Criterium du Dauphiné vede nad Contadorem o dvanáct sekund.
Christopher Froome
Christopher Froome | Foto: Reuters

Col du Beal - Už dvanáct sekund náskoku získal v Criterium du Dauphiné na svého úhlavního soka Alberta Contadora Christopher Froome.

Po vítězství v nedělní časovce totiž loňský šampion Tour de France vyhrál i 156 kilometrů dlouhou druhou etapu generálky na Tour, když se osm set metrů před cílem utrhl všem rivalům. Druhý do cíle dojel právě Contador, třetí Wilco Kelderman.

"Dal jsem do toho dnes všechno. Byla to proti Albertovi velká bitva. Dnes jsme se utkali vůbec poprvé v nejlepší formě před Tour de France a těší mě, že jsem zvítězil," řekl po závode Froome.

Vicenzo Nibali, další z favoritů Tour, dnes nabral 27 sekund ztráty.

Cyklistický etapový závod Critérium du Dauphiné (WorldTour) - 2. etapa (156 km):

1. Froome (Brit./Sky) 4:24:41, 2. Contador (Šp./Tinkoff-Saxo) stejný čas, 3. Kelderman (Niz./Belkin) -4, 4. Van den Broeck (Belg./Lotto) -10, 5. Talansky (USA/Garmin) -12, 6. Nibali (It./Astana) -27, ...16. König -1:17, 77. Paďour -10:48, 81. Bárta (všichni ČR/NetApp) -11:14, 114. Štybar (ČR/Omega Pharma-Quick Step) -14:10.

Průběžné pořadí: 1. Froome 4:37:44, 2. Contador -12, 3. Kelderman -21, 4. Talansky -33, 5. Van den Broeck -35, 6. Nibali -50, ...13. König -1:44, 74. Bárta -11:37, 84. Paďour -12:17, 114. Štybar -15:01.