reklama

Fuksa i čtyřkajak získali v testu před OH tituly na kilometru

Marin Fuksa Marin Fuksa autor: Jakub Plíhal
Čeští olympionici potvrdili dominanci. Kanoista Martin Fuksa i čtyřkajak ve složení Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Štěrba získali české titulu v rychlostní kanoistice na trati 1000 metrů.

Račice (Litoměřicko) - Kanoista Martin Fuksa i čtyřkajak ve složení Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Štěrba potvrdili roli favoritů a získali domácí tituly v rychlostní kanoistice na trati 1000 metrů. Víkendový šampionát v Račicích je pro olympijské posádky posledním soutěžním testem před startem v Riu de Janeiro. Mistrovské boje vynechávají jen deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák.

Žádný alkohol ani telefony na tréninku. Fuksa před Riem dře, ale tuší, že Doktora tam nedožene Žádný alkohol ani telefony na tréninku. Fuksa před Riem dře, ale tuší, že Doktora tam nedožene Čtěte zde

Fuksa zvítězil s více než pětisekundovým náskokem na Radka Miškovského a brousí si zuby na tituly i z pětistovky a sprinterské dvoustovky. "Táta má sedmdesát titulů, tak je potřeba ho dohnat. Teď jsem na šestadvaceti, snad tu získám ještě dva a dost let mě ještě čeká," uvedl na svazovém webu Fuksa.

Olympijský čtyřkajak nechal za sebou o necelých pět sekund posádku do 23 let Jakub Špicar, Lukáš Nepraš, Jakub Zavřel, Radek Šlouf. "Byl to ostrý trénink. Zvládli jsme jet naplno. Akorát v traťovém tempu se v lodi musíme ještě víc sjet," řekl Dostál. "Jízda to špatná nebyla. Splnili jsme asi největší úkol, že nás závod bolel. Jsme teď v nejtěžší fázi tréninku, je tam trochu únava," dodal Havel.

MČR v rychlostní kanoistice v Račicích (Litoměřicko):

1000 m:

Muži:

K1: 1. Špicar (Dukla Praha) 3:33,046.

K2: 1. Davídek, Mach (Dukla) 3:44,961.

K4: 1. Dukla (Havel, Trefil, Dostál, Štěrba) 2:53,941.

C1: 1. M. Fuksa (Dukla) 3:51,630.

C2: 1. Janda, Miškovský (USK Praha) 3:57,041.

C4: 1. USK (Janda, Miškovský, Drahokoupil, Maizner) 3:54,456.

Ženy:

K1: 1. Kožíšková (Dukla) 4:12,566.

K2: 1. J. Krpatová, L. Krpatová (USK) 4:14,896.

reklama