reklama

Zkrvavený Fury uhájil neporazitelnost. Navzdory tvrdé ráně nad oko přemohl Wallina

Tyson Fury navzdory krvavé ráně porazil Švéda Otta Wallina. Tyson Fury navzdory krvavé ráně porazil Švéda Otta Wallina. autor: Reuters
Bývalý šampion těžké váhy Tyson Fury zůstal před očekávaným soubojem s úřadujícím mistrem světa Deontayem Wilderem neporažený. V Las Vegas ho prověřil v sobotu Švéd Otto Wallin, kterého britský boxer navzdory krvácejícímu zranění udolal na body. Lukrativní odveta Fury - Wilder je naplánována na 22. února.

Wilder je šampionem organizace WBC, ze 42 soubojů v profesionálním ringu vyhrál 41 (z toho čtyřicet k.o.) a remizoval právě s Furym. Pro něj byl souboj s Wallinem pravděpodobně generálkou na odvetu s Wilderem a důkladně jej prověřila.

Už ve třetí kole inkasoval Brit úder nad pravé oko a jeho tým měl co dělat, aby krvácení zastavil a Fury mohl pokračovat. Nakonec absolvoval se Švédem mladším o tři roky všech dvanáct kol, na body nicméně vyhrál jednoznačně.

"Dostal jsem nad oko a nic neviděl. Úplně to změnilo celý zápas. Ale když můžu, tak pokračuju. Otto byl fakt dobrý, vikingský válečník," řekl jednatřicetiletý Fury poté, co vyhrál 29. souboj v profiringu. Podle nepotvrzených informací za něj dostal 12 milionů dolarů.

S Wilderem se rozešli smírně loni 1. prosince, Američan pak zůstal mistrem světa těžké váhy organizace WBC. "Deontay Wildere, teď chci tebe," vzkázal mu Fury. Wildera mezitím čeká ještě listopadová odveta s Kubáncem Luisem Ortizem.

reklama