Futsalisté na ME podlehli Ázerbájdžánu a k postupu musejí zdolat Itálii

5. 2. 2016 23:14
Česká futsalová reprezentace padla na mistrovství Evropy s Ázerbájdžánem. Pokud chtějí Češi postoupit ze skupiny, musejí v neděli porazit obhájce titulu z Itálie.
Česká futsalová reprezentace (ilustrační foto).
Česká futsalová reprezentace (ilustrační foto). | Foto: Michal Pavlík

Bělehrad - Čeští futsalisté vstoupili do mistrovství Evropy porážkou 5:6 s Ázerbájdžánem a pro postup ze skupiny D musejí v neděli porazit obhájce titulu Itálii. Svěřenci Tomáše Neumanna v dramatickém zápase v Bělehradu přišli o remízu až v poslední minutě.

Po úvodním břevnu Seidlera přišly chvíle Ázerbájdžánu, za který se během dvou minut prosadili kapitán Farzalijev a Borisov. Po kontaktním gólu Záruby zvýšil De Araujo na 3:1.

Neumannův tým dokázal ztrátu dotáhnout díky Holému a kapitánovi Rešetárovi, ale další šance nevyužil. Ázerbájdžánci těsně před pauzou díky Eduardovi skórovali počtvrté.

Češi, kteří v první půli soupeře výrazně přestříleli a třikrát trefili brankovou konstrukci, začali druhou část vyrovnávací trefou Novotného. Východoevropanům vrátil náskok další naturalizovaný Brazilec Augusto, v 31. minutě však znovu srovnal Kovács. Při závěrečné ázerbájdžánské power play české mužstvo dlouho odolávalo, jenže 40 vteřin před koncem Rafael rozhodl o těsné výhře.

Pokud čeští futsalisté v nedělním zápase od 21 hodin nad Italy zvítězí, postoupí společně s nimi do čtvrtfinále. Měli by totiž lepší skóre než Ázerbájdžán, který na úvod podlehl úřadujícímu mistrovi 0:3.

Mistrovství Evropy futsalistů v Bělehradě:

Skupina D:

Ázerbájdžán - ČR 6:5 (4:3)

Branky: 6. Farzalijev, 7. Borisov, 12. De Araujo, 20. Eduardo, 27. Augusto, 40. Rafael - 10. Záruba, 12. Holý, 16. Rešetár, 24. Novotný, 31. Kovács.

Sestava ČR: Gerčák (Vahala) - Holý, Janovský, Záruba, Rešetár - Cupák, Novotný, Hrubý, Kovács, Koudelka, Slováček, Seidler. Trenér: Neumann.

1. Itálie 1 1 0 0 3:0 3
2. Ázerbájdžán 1 1 0 1 6:8 3
3. ČR 1 0 0 1 5:6 0