19. 10. 2011 8:20
Ve čtvrtek se na Grand Prix utkají s Ruskem
Český futsalista Martin Dlouhý
Český futsalista Martin Dlouhý | Foto: Reuters

Manaus - Čeští futsalisté porazili ve svém závěrečném třetím utkání základní skupiny turnaje Grand Prix v Brazílii 5:2 Maďarsko a postoupili do čtvrtfinále. V něm se ve čtvrtek od 22:00 SELČ utkají s Ruskem.

Svěřenci trenéra Tomáše Neumanna se v Manausu kvalifikovali do další fáze z druhého místa. Za Argentinu, s kterou v pondělí remizovali 4:4, je v konečné tabulce skupiny D odsunulo horší skóre.

Skvělý závěr futsalistů. Proti Argentině vydřeli bod

Na rozdíl od předchozího duelu, v němž jim utekl začátek, se proti Maďarsku ujali Češi vedení už ve 3. minutě po brance Novotného. Soupeř sice v 15. minutě vyrovnal poté, co Lódi dorazil svou penaltu, kterou mu Gerčák zlikvidoval, poločasový stav 2:1 ale stanovil krátce nato Seidler.

Maďarsku se na začátku druhé půle podařilo ještě jednou vyrovnat, pak ale Koudelka a dvěma góly během půldruhé minuty Sláma stanovili konečné skóre.

Futsalový turnaj Grand Prix v Manausu (Brazílie) - skupina D:

ČR - Maďarsko 5:2 (2:1)
Branky: 35. a 36. Sláma, 3. Novotný, 16. Seidler, 26. Koudelka - 15. Lódi, 23. Á. Simon.

Konečné pořadí skupiny: 1. Argentina 7 b., 2. ČR 7, 3. Maďarsko 3, Mosambik 0.

Čtvrtfinálové dvojice: ČR - Rusko, Argentina - Paraguay, Brazílie - Uruguay, Guatemala - Írán.