Futsalisté v Litvě postoupili do elitní fáze kvalifikace MS

18. 4. 2023 20:12

Čeští futsaloví reprezentanti postoupili do elitní fáze kvalifikace mistrovství světa. Svěřenci trenéra Tomáše Neumanna v odvetném utkání play off v Litvě zvítězili 2:1 a navázali na páteční domácí výhru 5:2.

Češi ve městě Kedainiai začali aktivně a ve 12. minutě otevřel skóre Pavel Drozd. Chvíli nato vyrovnal Generas Samsonik, ale na začátku druhé půle hostům vrátil náskok Michal Seidler. Historicky nejlepší český střelec zaznamenal 111. reprezentační gól. Litevci měli v závěru tlak a dvakrát trefili tyčku, ale další porážku už neodvrátili.

Losování závěrečné fáze kvalifikace proběhne 8. června, 20 týmů bude v prosinci hrát v pěti čtyřčlenných skupinách. O pořadateli šampionátu v roce 2024 se ještě nerozhodlo.