Kvitová ve finále s Vinciovou padla. Prý jí došly síly

14. 4. 2013 19:00
Česká tenistka Petra Kvitová prohrála finále turnaje v Katovicích s Italkou Robertou Vinciovou po setech 6:7 a 1:6.
Petra Kvitová v druhém setu zápasu s Robertou Vinciovou úplně odpadla a ve finále prohrála. | Foto: Reuters

KatovicePetra Kvitová prohrála ve finále turnaje v Katovicích s Italkou Robertou Vinciovou ve dvou setech 6:7 a 1:6.

Odvetu stejného zápasu nabídne s nejvyšší pravděpodobností už nadcházející víkend jedna z dvouher semifinále Fed Cupu. Češky totiž jedou právě na italskou půdu do Palerma.

Od úvodu tahala za kratší konec

Kvitová nezačala utkání příliš dobře. Nejvýše nasazená hráčka totiž ztratila hned své druhé podání a Vinciová odskočila do vedení 3:1.

"Nezachytila jsem začátek a od prvních míčků jsem byla vždy ta druhá na dvorci. Roberta diktovala hru," hledala příčiny porážky česká hráčka pro oficiální web WTA.

Rodačka z Bílovce se ale brzy vzpamatovala a vývoj setu srovnala. Přetahovaná vydržela až do konce úvodní sady a musel rozhodnout tiebreak, v kterém ale byla lepší Italka.

"Petra hrála v prvním setu dobře, hodně agresivně a hodně jejích prvních podání šlo do kurtu," chválila soupeřku Vinciová.

"V závěru jsem byla bez energie"

V druhém setu začala osmá tenistka světa chybovat a odešel jí i servis. Vinciová tak brzy vedla už 3:0. Kvitová nakonec získala jediný gem a prohrála celý zápas.

"V závěru jsem se cítila trochu bez energie, ale Roberta si zasloužila vyhrát, byla kurtu lepší," uznala Kvitová.

Pro třiadvacetiletou Češku to bylo už třinácté finále v kariéře, letos ale vyhrála titul jen jednou, a to v únoru v Dubaji. Nyní ji čeká přesun do Palerma za zbytkem národního výběru.

Dvouhra - finále:

Vinciová (2-It.) - Kvitová (1) 7:6 (7:2), 6:1.

Čtyřhra - finále:

Arruabarrenová, Domínguezová (Šp.) - Olaruová, Solovjevová (Rum./Rus.) 6:4, 7:5.