reklama

Sestrovražedný souboj vyhrála Plíšková. Kristýna Plíšková

Duel sester Plíškových v Eastbourne nakonec ovládla Kristýna. Duel sester Plíškových v Eastbourne nakonec ovládla Kristýna. autor: ČTK
Generálka na Wimbledon

Eastbourne - Když se minulý týden na turnaji v Halle utkali Florian Mayer a Leonardo Mayer, vypadalo to v televizní grafice jen trochu zmatečně.

Dnešní zápas posledního kola kvalifikace travnatého turnaje v Eastbourne ovšem musel zamotat tenisovým fanouškům hlavy ještě víc.

Na kurtu číslo čtyři se totiž utkaly sestry Plíškovy, jednovaječná dvojčata se shodnými iniciály K. P., které lze snad rozeznat jen dle barvy kštice a uchopení rakety. 

Z vítězství se v osmém vzájemném souboji profesionální kariéry nakonec radovala levou rukou hrající Kristýna, která tak srovnala vzájemnou bilanci na 4:4.

Ostatně podobně vyrovnaný jako celková bilance byl i dnešní zápas, který trval přes hodinu a půl a Kristýna v něm získala jen o čtyři míčky více, než její sestra Karolína.

Hlaváčková na kvalifikaci nenavázala

Tento týden se také hraje turnaj v nizozemském Hertogenboschi, kde se do hlavní fáze ženské části prodrala pouze jediná česká tenistka, Andrea Hlaváčková.

Vítězka z dvoukolové kvalifikace ale hned v prvním kole nestačila na Američanku Lauren Davisovou, které v pondělí podlehla 3:6 a 4:6.

V mužské části tohoto tenisového dostaveníčka se ještě představí Jan Hernych, který v prvním kole narazí na Davida Goffina.

Tenisový turnaj mužů a žen v Hertogenboschi v Nizozemsku (tráva):

Muži (dotace 410.200 eur):

Dvouhra - 1. kolo:

García-López (Šp.) - Hanescu (7-Rum.) 6:4, 6:3, Kuzněcov (Rus.) - Gimeno-Traver (8-Šp.) 7:6 (7:4), 6:3, Lorenzi (It.) - De Bakker (Niz.) 7:6 (7:2), 7:6 (7:4).

Čtyřhra - 1. kolo:

Mirnyj, Tecau (2-Běl./Rum.) - Dlouhý, Ram (ČR/USA) 6:3, 6:4.

Ženy (dotace 235.000 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Davisová (USA) - Hlaváčková (ČR) 6:3, 6:4, Suárezová (3-Šp.) - Larssonová (Švéd.) 6:3, 6:2, Vögeleová (Švýc.) - Putincevová (Kaz.) 7:5, 4:6, 7:5, Beguová (Rum.) - Mestachová (Belg.) 6:7 (6:8), 6:3, 6:4.

Čtyřhra - 1. kolo:

Aojamaová, Moultonová-Levyová (3-Jap./USA) - Fraňková, Kondratěvová (ČR/Rus.) 7:5, 6:2.

reklama