Generálka vyšla, Sudová má formu. V Japonsku skončila druhá

23. 2. 2013 8:50
Akrobatická lyžařka Nikola Sudová obsadila v generálce na mistrovství světa druhou pozici na Světovém poháru v jízdě v boulích v Inawaširu.

Inawaširo - Akrobatická lyžařka Nikola Sudová obsadila v generálce na mistrovství světa druhou pozici na Světovém poháru v jízdě v boulích v Inawaširu. Třicetiletá Češka se díky druhému umístění na stupních vítězů v sezoně posunula na pátou příčku průběžného hodnocení seriálu.

Sudová v japonském zimním středisku, v němž před čtyřmi lety získala bronz na světovém šampionátu, nestačila jen na Audrey Robichaudovou. Ve finále dostala od rozhodčích 20,33 bodu a s Kanaďankou prohrála o necelé tři desetiny.

V Soči výbuch, v Japonsku lesk

Druhým místem si Sudová vynahradila zklamání z minulého víkendu, kdy na trati pro olympijské hry v Soči nepostoupila z kvalifikace. Poprvé v ročníku se dlouhodobě nejlepší česká boulařka dostala na stupně vítězství před měsícem v Lake Placid, kde byla také druhá.

Novou vedoucí ženou SP je Kanaďanka Justine Dufourová-Lapointeová, jež předstihla dosud suverénní Hannah Kearneyovou. Američanka neprošla z kvalifikace a skončila na 23. místě těsně před druhou Češkou Terezou Vaculíkovou. Závod mužů vyhrál Kanaďan Mikael Kingsbury.

V Inawaširu je na programu ještě nedělní závod v paralelní jízdě v boulích. Světový šampionát akrobatických lyžařů v norském Vossu začíná 5. března.

SP v akrobatickém lyžování v Inawaširu (Japonsko) - jízda v boulích:

Muži: 1. Kingsbury (Kan.) 23,41, 2. Wilson (USA) 23,31, 3. Bilodeau (Kan.) 22,65.

Průběžné pořadí SP (po 8 z 12 závodů): 1. Kingsbury 705, 2. Bilodeau 513, 3. Deneen (USA) 443.

Ženy: 1. Robichaudová (Kan.) 20,62, 2. Sudová (ČR) 20,33, 3. Ch. Dufourová-Lapointeová (Kan.) 19,25, ...v kvalifikaci 24. Vaculíková (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 8 z 12 závodů): 1. J. Dufourová-Lapointeová (Kan.) 478, 2. Kearneyová 453, 3. McPhieová (obě USA) 391, ...5. Sudová 309, 31. Vaculíková 29, 56. Hnyková (ČR) 1.