reklama

Gigant Ustinov noční můrou? Fury ze zápasu v noci vycouval

Tyson Fury a Alexander Ustinov na vážení Tyson Fury a Alexander Ustinov na vážení autor: ČTK
Tak na souboj obrů nakonec nedojde - Tyson Fury ze zápasu s Alexandrem Ustinovem vycouval.

Manchester – Tohle už začíná zavánět podobnou fraškou, jako kolem druhého souboje Denis Lebeděv vs. Guillermo Jones, který byl zrušený pár minut před začátkem. Britský boxer Tyson Fury totiž v noci na sobotu odstoupil z plánového duelu s Alexandrem Ustinovem...

Loni dvakrát nadával krajanovi Davidu Hayemu za to, že mu odřekl plánovaný megaduel. V úterý zase nemohl přijít na jméno dalšímu ostrovními bijci Derecku Chisorovi, který si v pátek zlomil kůstky v pravé ruce a musel odstoupit z připraveného dnešního šlágru.

Zastoupil jej tak tréninkový parťák Alexander Ustinov, s nímž "Del Boy" spároval, když se zranil. Ještě v pátek na vážení obrovitému Bělorusovi pětadvacetiletý Tyson Fury sliboval knockout. Ráno ale bylo už všechno jinak.

Podle promotéra je Furyho strýc v nemocnici

"Jsme velmi, velmi zklamaní. Po odstoupení Derecka kvůli zranění jsme pracovali velmi tvrdě, abychom Tysonovi zajistili kvalitního soupeře v podobě Alexandra. Je to velmi smutné, ale jeho strýc a bývalý trenér Hughie Fury byl v noci převezený náhle do nemocnice a je ve vážném stavu," zní v prohlášení promotéra celého večera Franka Warrena.

Tysonův současný kouč – další strýc Peter – se tak rozhodl svého svěřence raději stáhnout ze zápasu, na který by nebyl dostatečně soustředěný. Dalším faktorem může ale být i ten, že Ustinov je bez přípravy prostě příliš velké sousto. Fury se totiž připravoval na duel s o hlavu menším Chisorou, který boxuje naprosto odlišným stylem.

Pro Furyho je to tak čtvrtý zrušený duel během 12 měsíců a fanoušci jsou na britské těžké váhy všeobecně momentálně pořádně naštvané. Své si k tomu řekl i Australan Lucas Browne, který je celý týden v Manchesteru a který doufal, že bude dalším protivníkem 206 centimetrů vysokého obra.

Někteří zahraniční experti poukázali na to, že i díky těmto věcem ztratila těžká váha lesk z let Aliho, Tysona a dalších hvězd. Na twitteru se navíc objevuje i hodně rozzlobených reakcí fanoušků, kteří si zakoupili lístky na dnešní show, která ale celá zrušená nebyla.

Důvěra fanoušků dostala zabrat

"Přišel jsem už potřetí o dost peněz. Cenu za lístky mi sice vrátili, ale manipulační poplatky nikoliv," napsal jeden z milovníků supertíhy, který si zakoupil vstupenky postupně na všechny zmíněné souboje – dvakrát na duel Fury vs. Haye, nyní na šlágr Fury vs. Chisora, který měla nahradit bitva více jak dvoumetrových gigantů.

S ohledem na fakt, že večer zrušený nebyl, vstupné tentokrát Warren nebude. Navíc pronesl, že do konce příštího týdne oznámí náhradní termín původně plánovaného souboje Fury vs. Chisora. Otázkou je: Bude mu ještě někdo věřit?

reklama