Golden State bez Duranta opět prohráli, Westbrook nastřílel Portlandu 45 bodů

3. 3. 2017 8:04
Po dvou dnech znovu prohráli basketbalisté Golden State s Washingtonem tentokrát 87:94. Chyběl jim zraněný Kevina Durant. Nejlepším střelcem čtvrtečního večera byl Russell Westbrook se 45 body proti Portlandu.
Golden State opět padli.
Golden State opět padli. | Foto: Reuters

Chicago - Basketbalisté Golden State po úterní prohře s Washingtonem padli v NBA i o dva dny později na hřišti Chicaga Bulls 87:94. Dvakrát v řadě Warriors v základní části naposledy prohráli předloni v dubnu. Nejlepším střelcem čtvrtečního večera byl Russell Westbrook, ale ani jeho 45 bodů nestačilo Oklahomě k výhře na hřišti Portlandu.

Warriors se v prvním utkání bez zraněného Kevina Duranta trápili v útoku, nedařilo se hlavně Klayovi Thompsonovi, který proměnil pouze pět z 22 pokusů z pole a zůstal na 13 bodech. Nejlepším střelcem Warriors byl s 23 body Stephen Curry, jenž ale za posledních pět minut netrefil pět střel v řadě.

Závěrečný úsek prohrál Golden State v Chicagu 2:10, což ho stálo vítězství. Bulls vedl s 22 body Jimmy Butler, Bobby Portis přidal 17 bodů a 13 doskoků.

Westbrook ve třetím utkání v řadě překonal hranici 40 bodů, ale Oklahoma v Portlandu sehrála podobný závěr jako Golden State v Chicagu. Hráči Thunder ještě pět a půl minuty před koncem vedli 101:94, ale pak přišla šestnáctibodová šňůra domácích.

Hosté se ještě osmi body v poslední minutě přiblížili na dostřel, avšak Westbrook z trojky vyrovnat nedokázal. Žhavý kandidát na cenu pro nejužitečnějšího hráče sezony na 45 bodů spotřeboval 36 střel, z nichž proměnil pouze dvanáct. Westbrookovi spoluhráči ze základní pětky dali dohromady pouze deset bodů, Portland vedl s 33 body Damian Lillard.

V posledním čtvrtečním utkání Phoenix přehrál Charlotte 120:103. Úspěšnost střelby Suns se vyšplhala až na 59,7 procent, což je sezonní maximum celku z Arizony. Hned šest hráčů Phoenixu nastřílelo mezi čtrnácti a sedmnácti body. Charlotte nepomohlo ani 24 bodů Kemby Walkera.

NBA:

Chicago - Golden State 94:87, Phoenix - Charlotte 120:103, Portland - Oklahoma City 114:109.

4. Portland 60 25 35 41,7
5. Minnesota 61 25 36 41,0