Golden State dál vítězí, Sixers naopak po osmadvacáté prohráli

28. 11. 2015 9:15
Nejlepší střelec NBA Stephen Curry opět řádil.
Nejlepší střelec NBA Stephen Curry opět řádil. | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Golden State jsou v NBA nadále k neporažení. Warriors v pátek zvítězili ve Phoenixu po střelecké exhibici 135:116 a rekordní sérii od začátku sezony prodloužili o sedmnáctou výhru.

Stephen Curry nastřílel 41 bodů za tři čtvrtiny a se spoluhráči vytvořili klubové maximum s 22 přesnými tříbodovými pokusy. Z toho rekordních 15 dali už v prvním poločase. Nejlepší střelec soutěže a nejužitečnější hráč minulé sezony Curry jich sám trefil dohromady devět. Draymond Green k tomu zaznamenal druhý triple double v sezoně za 14 bodů, 10 asistencí a 10 doskoků.

Sixer prohráli po osmadvacetkrát v řadě

Stejně dlouhou šňůru, ale porážek, má na kontě po pátku Philadelphia, která těsně podlehla domácímu Houstonu 114:116. Už jen jedna prohra dělí Sixers od negativního rekordu New Jersey, jež zaznamenalo historicky nejhorší vstup do sezony v roce 2009.

Spolu s minulým ročníkem čeká Philadelphia na výhru 27 zápasů v řadě, což už nový rekord je. A nejen v NBA, takovou sérii dosud nezažil žádný tým v historii vrcholných profesionálních soutěží v USA.

Naději na ukončení tristní bilance ničil hostům James Harden, který dal 50 bodů. Na takovou cifru se dostal potřetí v kariéře, k tomu přidal devět doskoků a osm asistencí.

Výsledky NBA:

Boston - Washington 111:78, Charlotte - Cleveland 90:95, Houston - Philadelphia 116:114, Indiana - Chicago 104:92, LA Clippers - New Orleans 111:90, Memphis - Atlanta 101:116, New York - Miami 78:97, Oklahoma City - Detroit 103:87, Orlando - Milwaukee 114:90, Phoenix - Golden State 116:135, Sacramento - Minnesota 91:101, Denver - San Antonio 80:91.

1. Oklahoma City 17 11 6 64,7
2. Minnesota 16 8 8 50,0