Golden State vstoupilo do play off hladkou výhrou, zranil se však Curry

Aktualizováno 17. 4. 2016 9:39
Stephen Curry
Stephen Curry | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Golden State zahájili obhajobu titulu v play off NBA jasnou výhrou nad Houstonem 104:78. Nejlepším střelcem utkání byl Stephen Curry s 24 body, přestože odehrál jen dvacet minut. V úvodu druhého poločasu nejužitečnější hráč loňské sezony odstoupil s podvrtnutým kotníkem.

Curry se v úvodu zápasu dostal do strkanice s rozehrávačem Rockets Patrickem Beverleym, z níž oba vyšli s technickou chybou, ale nenechal se tím rozhodit a trefil pět trojek. Po jeho odstoupení se náskok vítězů základní části ztenčil na 15 bodů, ale včas zabrali a v poslední čtvrtině už bylo rozhodnuto.

"Přišli jsme v poločase o nejužitečnějšího hráče ligy, měli jsme trochu obavy, ale dovedli jsme to do vítězného konce. Snad to není nic vážného," řekl Curryho spoluhráč Draymond Green. Curry počítá s tím, že v dalším zápase nebude chybět. "Ale uvidíme, jak kotník zareaguje přes noc. Už jsem docela zkušený hráč a vím, s čím můžu hrát a s čím ne," uvedl.

Klay Thompson dal za Warriors 16 bodů, Draymond Green měl 12 bodů a deset doskoků. James Harden vedl Houston se 17 body, ale poprvé od druhého ledna nestřílel ani jeden trestný hod. Dwight Howard dosáhl na double double za 14 bodů a 11 doskoků.

Oklahoma porazila Dallas o 38 bodů

Jednoznačnou výhrou začala rovněž Oklahoma, která v úvodním duelu s Dallasem zvítězila 108:70. Russell Westbrook dal 24 bodů a připsal si 11 asistencí, Kevin Durant zaznamenal 23 bodů. Thunder vyhráli nejvyšším rozdílem v historii klubu od přesunu do Oklahomy před osmi lety a udrželi soupeře na rekordním minimu bodů v celé klubové historii. Poražené vedl Dirk Nowitzki s 18 body.

"Jediné pozitivní, co si můžeme ze zápasu vzít, je to, že je jedno, jestli prohrajete o bod nebo o 50. V play off se to pořád počítá jako jedna výhra a v pondělí můžeme sérii srovnat," řekl Nowitzki.

Atlanta přišla proti Bostonu o devatenáctibodový náskok a až v koncovce vybojovala výhru 102:101 a udržela výhodu domácího prostředí. Al Horford dal 24 bodů a doskočil 12 míčů, Kent Bazemore a Jeff Teague přidali po 23 bodech. Teague měl i 12 asistencí. Ve čtvrté čtvrtině odstoupil kvůli zraněnému stehnu za vyrovnaného stavu nejlepší obranář hostů Avery Bradley a poté Boston nedokázal zastavit Teaguea, který zavelel k rozhodujícímu náporu. Trojkou v poslední sekundě už jen zmírnil porážku Isaiah Thomas, který vedl Boston s 27 body.

"Nemůžeme nabrat takovou ztrátu a pak to dohánět, to prostě nejde. Pak jsme unavení a závěr nám nevyjde," zlobil se lídr Bostonu Thomas.

DeRozan zklamal

Indiana zvítězila v prvním utkání play off na palubovce Toronta 100:90. Paul George dal 27 ze svých 33 bodů v druhém poločase, Monta Ellis přidal 15 bodů a Indiana hned v úvodu zamotala sérii s druhým nasazeným týmem Východní konference. Hosté ubránili největší hvězdy soupeře. Kyle Lowry a DeMar DeRozan dohromady proměnili jen osm z 32 střel a dali 11 respektive 14 bodů. Netrefili ani osm trestných hodů.

Nejlepším střelcem Raptors byl s 18 body Corey Joseph, Litevec Jonas Valančiunas dal 12 bodů a doskočil 19 míčů.

Utkání se zlomilo čtyři minuty před koncem, kdy za stavu 84:81 pro hosty předvedli Pacers sérii 11:1. "O poločase jsem se podíval na video a viděl jsem, že míjím střely, které normálně proměňuji a pouštím se do zběsilých pozic. V druhé půli jsem se více soustředil a padalo to tam. Naopak jejich nejlepší hráči míjeli střely, co obvykle dávají, takže jsme měli i štěstí. Necítím na sebe žádný tlak, jsme ten níže nasazený tým, takže můžeme jen překvapit," řekl Paul George.