Nachlazená Spilková skončila v Helsingborgu na 57. místě

9. 9. 2013 7:07
Klára Spilková
Klára Spilková | Foto: CPA

Helsingborg (Švédsko) - Golfistka Klára Spilková obsadila na turnaji v Helsingborgu po pokaženém posledním kole dělenou 57. příčku.

V závěrečné části zahrála nachlazená 81 ran a v konečném pořadí se s celkovým skóre 12 úderů nad par propadla o třicet míst. Výkonem osm ran pod normu hřiště zvítězila Australanka Rebecca Artisová o jednu ránu před domácí Caroline Hedwallovou.

Osmnáctiletá česká hráčka přitom začala dobře a po čtvrtku se s 68 ranami dělila o třetí příčku. Po dalších dvou kolech (77 a 74 ran) byla na 27. pozici, ale po výkonu devět ran nad par v poslední části si připsala druhé nejhorší umístění v sezoně. Hůř dopadla jen na British Open, kde neprošla cutem.

Čtvrté kolo bylo nejhorším kolem Spilkové za poslední dva roky na okruhu LET. Nejvíce se na výsledku podepsal zdravotní stav hráčky, kterou trápí nachlazení. Zaznamenala sedm bogey a jedno double bogey.

I když měla šance na několik birdie, žádná se jí nepodařila proměnit. "Neděle byla po všech stránkách nevydařená a do toho jsem ještě hodně nastydlá," uvedla Spilková v tiskové zprávě.

Nyní ji čekají doma studijní povinnosti. Dalšího turnaje se zúčastní za dva týdny ve Francii - Lacosta Ladies Open de France se hraje od 26. do 29. září na hřišti Chantaco Golf Club.