Grabmüllerová skončila na MS v zimním triatlonu pátá, Žák šestý

ČTK
25. 3. 2006 19:15
Šárka Grabmüllerová obsadila na světovém šampionátu v zimním triatlonu v Norsku páté místo a pohoršila si tak o příčku oproti loňskému mistrovství. Po úvodním sedmikilometrovém běhu byla druhá, ale na horském kole vypadla z elitní desítky a už před závěrečným během na lyžích ztratila šanci na medaili. Zlatý hattrick zkompletovala Němka Sigrid Langová.

Naopak mezi muži se nepodařilo potřetí za sebou vyhrát Sigimu Bauerovi, Rakušana potkala krize hned v úvodní disciplíně a nakonec zůstal bez medaile. Novým mistrem světa je Němec Benjamin Sonntag. Nejlepším z tria českých reprezentantů byl Jiří Žák, který skončil šestý. Pavel Brýdl byl o deset příček níže, Pavel Jindra závod vzdal po úvodním běhu. Výsledky: Muži: 1. Sonntag (Něm.) 1:34:11, 2. Holme -32, 3. Post (oba Nor.) -54, ...6. Žák -4:33, 16. Brýdl -6:51, Jindra (všichni ČR) nedokončil. Ženy: 1. Langová (Něm.) 1:41:23, 2. Nyströmová (Švéd.) -4:50, 3. Pauliová (Něm.) -4:51, ...5. Grabmüllerová (ČR) -7:42. Kategorie do 23 let: Muži: 1. Jurkovič (SR) 1:43:26. Ženy: 1. Weydahlová (Nor.) 1:49:58.