Haas ovládl turnaj v Halle. Ve finále zdolal Federera

17. 6. 2012 15:47
Němec Tommy Haas vyhrál podruhé v kariéře tenisový turnaj v Halle. Ve finále porazil druhého nasazeného Rogera Federera ze Švýcarska 7:5 a 6:4.
Tommy Haas a Roger Federer (vlevo), finalisté turnaje v Halle.
Tommy Haas a Roger Federer (vlevo), finalisté turnaje v Halle. | Foto: Reuters

Halle - Tommy Haas vyhrál podruhé v kariéře tenisový turnaj v Halle. Čtyřiatřicetiletý Němec, jenž v hlavní soutěži startoval na divokou kartu, ve finále porazil druhého nasazeného Rogera Federera 7:6, 6:4.

Švýcarský tenista tak nerozšířil svou rekordní sbírku pěti titulů ze zdejších travnatých dvorců a 74 turnajových trofejí z okruhu ATP. Čtvrtfinálový přemožitel Tomáše Berdycha, který turnaj již v minulosti také vyhrál (2007), měl nešťastný nástup do zápasu a hned v první hře ztratil podání.

Němec se oklepal ze špatného startu do zápasu

Jenže se z toho dokázal oklepat a úvodní sadu dotáhl k vítězství 7:5 v tie-breaku. V druhém setu zaútočil Haas v deváté hře, sebral Federerovi servis a za hodinu a 35 minut mohl před domácími fanoušky začít slavit.

Naposledy se Haas z turnajového titulu na okruhu ATP radoval v roce 2009, kdy rovněž v Halle zdolal ve finále Srba Novaka Djokoviče. Federera dokázal porazit v 13. vzájemném zápase teprve potřetí. Na další úspěch čekal od vítězství v osmifinále Australian Open deset let.