reklama

Habana by mohl být hvězdou ragbyového olympijského turnaje

Bryan Habana Bryan Habana autor: Reuters
Spoludržitel rekordu v počtu pětek na mistrovství světa Brian Habana byl ve středu zařazen do reprezentace JAR pro ragby v sedmi hráčích na sezonu 2015/16.

Kapské Město - Jednou z největších hvězd ragbyového turnaje na olympijských hrách v Riu de Janeiro by mohl být Jihoafričan Bryan Habana. Spoludržitel rekordu v počtu pětek na mistrovství světa byl dnes zařazen do reprezentace JAR pro ragby v sedmi hráčích na sezonu 2015/16.

Habana, jenž v klasickém ragby s patnácti hráči odehrál 117 reprezentačních zápasů a je mistrem světa z roku 2007, hrál naposledy sedmičkové ragby před více než deseti lety. Šanci na účast na OH mají také další dva jihoafričtí účastníci nedávno skončeného MS Damian de Allende a Lwazi Mvovo.

Sedmičkový turnaj v Riu s největší pravděpodobností přitáhne s vidinou olympijské medaile i jiná slavná jména z klasického ragby, jež se naposledy hrálo pod pěti kruhy v roce 1924.

Dvaatřicetiletý Habana se pokoušel dostat v sedmičkách už na loňské hry Commonwealthu, ale jeho zaměstnavatel Touloun ho neuvolnil. Společně s Novozélanďanem Jonahem Lomuem je rekordmanem v počtu položených pětek na MS, na šampionátu v Británii se v dresu bronzového týmu JAR dostal na číslo 15.

reklama