reklama

Hájek dal Troickému kanára. Ve čtvrtfinále je i Rosol

Jan Hájek. Jan Hájek. autor: Reuters
Český tenista postoupil přes Viktora Troického na turnaji v Montpellieru do čtvrtfinále

Montpellier - Tenista Jan Hájek postoupil v Montpellieru poprvé po více než půl roce do čtvrtfinále turnaje ATP. Sedmý nasazený Srb Viktor Troicki zápas druhého kola s českým hráčem za stavu 0:6 a 2:4 skrečoval.

Devětadvacetiletý Hájek naposledy postoupil mezi osmičku nejlepších vloni v červenci v Bastadu, kde prošel až do semifinále. Jedno vítězství vybojoval i na následujícím turnaji v Gstaadu, od té doby ale nedokázal na okruhu ATP přejít přes první kolo. Sérii prolomil až tento týden ve Francii.

Jeho příštím soupeřem bude domácí Michael Llodra, který překvapivě vyřadil dalšího Srba a turnajovou dvojku Janka Tipsareviče ve dvou setech.

Do čtvrtfinále postoupil na jiném turnaji také další český tenista, Lukáš Rosol.

Daviscupový reprezentant vyhrál ve třech setech nad Flaviem Cippolou a může se těšit na boj o semifinále, v němž se mu postaví manžel Ivety Benešové Jürgen Melzer.

Tenisový turnaj mužů v Montpellieru (tvrdý povrch, dotace 467.800 eur):

Dvouhra - 2. kolo:

Hájek (ČR) - Troicki (7-Srb.) 6:0, 4:2 skreč.

Tenisový turnaj mužů v Záhřebu (tvrdý povrch, dotace 467.800 eur):

Dvouhra - 2. kolo:

Rosol (ČR) - Cipolla (It.) 6:4, 2:6, 6:3, Melzer (4-Rak.) - Devvarman (Indie) 1:6, 7:6 (7:5), 6:2, Haase (Niz.) - Kližan (5-SR) 6:2, 4:6, 6:4, Kavčič (Slovin.) - Baghdatis (6-Kypr) 3:6, 7:6 (7:2), 6:4.

reklama