reklama

Haník už nepovede volejbalový svaz. Kandidatury se vzdal kvůli skandálu se zpronevěrou

Zdeněk Haník, předseda volejbalového svazu Zdeněk Haník, předseda volejbalového svazu autor: Zlata Vostrá
Šéf Českého volejbalového svazu Zdeněk Haník se vzdal kandidatury na funkci předsedy a podpoří Marka Pakostu.

Praha - Volby nového předsedy Českého volejbalového svazu se uskuteční 13. května. Šedesátiletý bývalý reprezentant i kouč národního týmu Haník vedl federaci od května 2010, v poslední době čelil kritice kvůli problémům, do kterých se svaz dostal.

Účetní chtěl okrást unii sportu advokáta Jansty. Když mu to nevyšlo, obral o 20 milionů volejbalisty Účetní chtěl okrást unii sportu advokáta Jansty. Když mu to nevyšlo, obral o 20 milionů volejbalisty Čtěte zde

Volejbalový svaz loni přišel o 20 milionů korun, které zpronevěřil jeho účetní. Haník byl kritizován rovněž za nejasnosti kolem využívání dotací z ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Přesto byl mezi pěti kandidáty na předsedu, kterého budou členové konference volit na další čtyřleté období za měsíc v Praze.

"Po nastalých problémech v ekonomické oblasti pokládám za vhodné, v rámci zklidnění situace, do řízení ČVS doporučit osobu nezatíženou minulostí a s manažerskými zkušenostmi, která bude garantem transparentního řízení především v oblasti ekonomiky. Na pozici předsedy proto navrhuji jako vhodného kandidáta Marka Pakostu," napsal Haník v prohlášení na svazovém webu.

Sedmačtyřicetiletý bývalý reprezentant v šestkovém i plážovém volejbalu a manažer Pakosta bude mít protivníky v poslanci a bývalém hejtmanovi Karlovarského kraje Josefu Novotném, dále členovi správní rady a šéfovi hospodářské komise ČVS Zdeňku Meitnerovi a také v někdejším místopředsedovi československé volejbalové federace Jiřím Gottwaldovi.

Haník, uznávaný trenér i metodik, je zároveň místopředsedou Českého olympijského výboru.

reklama