Harden dovedl v NBA basketbalisty Houstonu k sedmému vítězství v řadě

4. 12. 2017 8:57
Nejlepší střelec NBA James Harden se 36 body podílel na hladkém nedělním vítězství basketbalistů Houstonu 118:95 na hřišti Los Angeles Lakers. Rockets vyhráli posedmé v řadě a potřinácté z posledních 14 utkání. Vévodí Západní konferenci a stíhají lídra soutěže Boston.
James Harden obchází Larryho Nance jr. z Los Angeles Lakers
James Harden obchází Larryho Nance jr. z Los Angeles Lakers | Foto: Reuters

New YorkLakers ještě v úvodu druhé čtvrtiny byli ve vedení, ale v poločase už prohrávali o 15 bodů. Basketbalisté Houstonu pak už nepřipustili žádné drama, protože stříleli s padesátiprocentní úspěšností, zatímco domácí se dostali jen na 38 procent.

Harden k 36 bodům přidal ještě devět asistencí. Eric Gordon přispěl 22 body a o bod méně nastřílel Chris Paul. Lakers vedl náhradník Kyle Kuzma s 22 body a 12 doskoky. Trápil se rozehrávač Lonzo Ball, který si za 22 minut připsal pouze dva body a tři asistence.

V dresu Oklahomy zářil rozehrávač Russell Westbrook, který zaznamenal sedmý triple double v sezoně za 22 bodů, deset asistencí a deset doskoků. Přispěl tak k výhře nad oslabeným San Antoniem 90:87. Steve Adams pomohl 19 body a deseti doskoky.

Spurs nastoupili stále ještě bez rekonvalescenta Kawhiho Leonarda a chyběli i Tony Parker, LaMarcus Aldridge, Manu Ginobili a Rudy Gay. Přesto málem dovedli utkání do prodloužení, jenže Brandon Paul pět sekund před koncem neproměnil trojku. Nejlepším hráčem Spurs byl Dejounte Murray se 17 body a 11 doskoky.

Na druhém místě Západní konference za Houstonem se drží Golden State Warriors, kteří vítězili v Miami 123:95. Obhájci titulu rozhodli zápas ve třetí čtvrtině, kterou ovládli 37:17. Stephen Curry za vítěze proměnil 11 ze 16 střel a dal 30 bodů, Kevin Durant přidal 24 bodů.

Minnesota porazila Los Angeles Clippers 112:106, když se v závěru rozjel Jimmy Butler, který za posledních sedm minut hry nastřílel 20 ze svých 33 bodů. Taj Gibson připojil 20 bodů a 12 doskoků. Zraněními zdecimované Clippers nezachránil od třetí prohry za sebou Austin Rivers s 30 body ani Lou Williams s 23 body a deseti asistencemi.

Orlando přehrálo New York Knicks 105:100. Skvělý zápas odehrál Nikola Vučevič, který k výhře hostů přispěl 34 body a 12 doskoky. Za domácí celek nastřílel Michael Beasley 21 bodů, Enes Kanter nasbíral 18 bodů a 16 doskoků.

Výsledky NBA:

LA Lakers - Houston 95:118, Miami - Golden State 95:123, Minnesota - LA Clippers 112:106, New York - Orlando 100:105, Oklahoma City - San Antonio 90:87.