Havlíková a Czeczinkarová dojely na cyklokrosovém ME čtvrté

7. 11. 2015 16:31
Čtvrtá místa Pavly Havlíkové v závodu žen a Jany Czeczinkarové v kategorii do 22 let byla nejlepšími českými výsledky na cyklokrosařském mistrovství Evropy v Nizozemsku.
Pavla Havlíková skončila těsně pod stupni vítězů.
Pavla Havlíková skončila těsně pod stupni vítězů. | Foto: ČTK

Huijbergen - Čtvrtá místa Pavly Havlíkové v závodu žen a Jany Czeczinkarové v kategorii do 22 let byla nejlepšími českými výsledky na cyklokrosovém mistrovství Evropy v Nizozemsku. Havlíkové v Huijbergenu chybělo k bronzu 12 sekund, osmnáctiletá Czeczinkarová zaostala za medailí o 14 vteřin.

Loni na ME v Německu vybojovali čeští reprezentanti dvě stříbra a jeden bronz. To ještě v programu šampionátu chyběl závod elitní kategorie mužů, který měl premiéru až letos. Mistrem Evropy se stal Nizozemec Lars van der Haar, z českých závodníků se na deváté místo prosadil Radomír Šimůnek.

Havlíková před rokem dojela na ME těsně druhá, tentokrát ale v posledním okruhu neodolala útoku Brity Nikki Harrisové a medaile na ni nezbyla. Titul obhájila Belgičanka Sanne Cantová.

V závodu žen do 22 let se vpředu spolu s Czeczinkarovou dlouho pohybovala i Nikola Nosková, té pak ale spadl řetěz a klesla na desáté místo. "Nikola měla technický problém, já udělala malou chybičku a Italka nám poodjela. Výběhy mi vůbec nechutnaly, mačkala jsem se, ale nebylo už z čeho brát," posteskla si Czeczinkarová na webu cyklokros.cz.

Adam Ťoupalík dojel v závodu do 23 let šestý, nejlepším českým juniorem byl na 15. místě Josef Jelínek.