reklama

Haye po zdolání Valujeva: Bylo to jako mlátit do zdi

Utkání Haye s Valujevem komentátoři překřtili na souboj Davida s Goliášem. Utkání Haye s Valujevem komentátoři překřtili na souboj Davida s Goliášem. autor: Sport
Haye bude svůj titul muset bránit proti Ruizovi

Norimberk - Novopečený šampion boxerské organizace WBA David Haye sice může od sobotní noci slavit zisk mistrovského pásu, avšak tvrdý souboj s obrem Nikolajem Valujevem odnesl i zraněním pravé ruky.

K poranění došlo hned v úvodu zápasu s Valujevem, když si Haye při jednom ze svých úderů na svého o padesát kilogramů těžšího protivníka pochroumal pravačku a podle svých slov si nejspíš i zlomil kůstku v ruce.

Lékařskou prohlídku, která přesně určí rozsah zranění, by měl podstoupit tento týden.

Čtěte také:

Obr Valujev padl. Mistrem světa těžké váhy se stal Haye
Video: Haye udolal Valujeva. Bylo to pohodlné, říká

"Ruku jsem si poranil ve druhém nebo třetím kole, takže jsem pravačkou nemohl moc útočit. Zkoušel jsem vyhrát pouze s levačkou. Ruka je velice citlivá a bolí. Jsem si jistý, že je zlomená, ale to je jen malá cena za mistrovský titul," dodal po "souboji Davida s Goliášem" Haye.

Obrazem: Obr Valujev na kolenou. A mistrovský pás ukořistil Haye Obrazem: Obr Valujev na kolenou. A mistrovský pás ukořistil Haye Prohlédněte zde

"Jeho (Valujevova) hlava je ta nejtvrdší věc, do které jsem kdy udeřil. Bylo to jako mlátit do cihlové zdi," prohlásil nový mistr světa.

Haye čeká v květnu obhajoba

Britský boxer se po vyléčení ruky bude ale muset již na jaře příštího roku postavit k povinné obhajobě titulu proti Johnu Ruizovi.

Box: Haye - Valuev David Haye útočí Foto: Sport

Zkušený Ruiz měl původně proti Valujevovi bojovat sám, ale souhlasil s odložením svého zápasu pod podmínkou, že se bude moci s vítězem zápasu utkat.

"Je to dobrý boxer. Je menší, zhruba stejně tak vysoký jako já. Rád bych se s ním utkal v Milwallu, nebo kdekoliv, kam přijdou diváci. Čím víc, tím líp," tvrdí Haye.

Sedmatřicetiletý Ruiz, někdejší světový šampion, má před zápasem o titul WBA, který se pravděpodobně uskuteční v květnu v Británii, mírně horší statistiku než Haye. 

Ze čtyřiapadesáti zápasů v profesionálním ringu vyhrál 44, přičemž třicetkrát zvítězil prostřednictvím KO. Haye zatím vyhrál třiadvacet z celkových čtyřiadvaceti zápasů, přičemž 21 z nich ukončil díky KO.  

reklama