reklama

Haye pod palbou. "Jsi moucha, kterou rozmáznu," rýpe Fury

David Haye a Tyson Fury David Haye a Tyson Fury autor: www.boxingscene.com
V Manchesteru se ve čtvrtek setkali tváří v tvář dva nejlépe postavení domácí boxeři v těžké váze David Haye a Tyson Fury.

Manchester – Dámy a pánové, milí boxerští fanoušci! Cirkus pod hlavičkou Tysona Furyho a Davida Hayeho startuje! Oba britští boxeři se ve čtvrtek po poledni setkali poprvé tváří v tvář v Manchesteru. A že bylo co sledovat, o tom není třeba pochybovat.

Když dostal coby domácí boxer Tyson Fury jako první možnost promluvit, svého rivala Davida Hayeho rozhodně nešetřil. „Prosím o pořádný potlesk pro pana Hayeho, že vůbec dorazil. Trouba přiletěl," řekl s mikrofonem v ruce a mrknul na svého soupeře, který působil v úvodu trochu překvapeně a ospale. Nakolik to byla jen póza pro fotografy, těžko říct.

Haye působil na tiskovce zprvu zakřiknutě

Britský ex-mistr světa dvou váhových divizí je totiž znám svými teatrálními projevy i gesty. Tentokrát ale nejspíše poprvé – a to má za sebou tiskovku i s Manuelem Charrem – našel v tomto ohledu sobě rovného.

„Myslím, že si zaslouží šanci. Má za sebou řadu vítězství, je slušně postavený v žebříčku. Mým cílem je opět získat titul a tohle mi může hodně pomoct se k tomu přiblížit. Vracím se zpět do ringu se velkým silným chlapíkem a to ze mě dostane to nejlepší," zněla celkem krotce první slova bijce s přezdívkou „Hayemaker".

„Jsem ostřílený veterán, ale tato situace je pro mě nová. Stojím proti mladému hladovému lvu. Říká, že je nejlepší ze všech, což je smělé tvrzení, ke kterému ho asi opravňují jeho poslední výkony. Jsem šťastný, že mu mohu poskytnout tuto příležitost a šanci si pořádně vydělat. Myslím, že tohle bude jeho poslední zápas na této úrovni," začal se dostávat dvaatřicetiletý bijec do ráže.

Fury: Já dávám šanci jemu, ne on mne!

A to pochopitelně nenechalo chladným jeho o sedm let mladšího protivníka, se kterým se má v Manchesteru utkat 28. září v souboji, ve kterém bude ve hře 5 milionů liber (cca 150 milionů korun) pro každého z aktuálně nejvýše postavených britských boxerů na ratingu BoxRec.com.

„Říká, že mi dává tuhle šanci – nedělejme v tom zmatek. Ty jsi čokl a já ti tu házím kost. Jsem mladý a slibný boxer. Ty jsi ten, kdo tady smrdí kvůli svému zlomenému palci," rýpl si Fury do Hayeho připomínkou na jeho omluvy za porážku s Ukrajincem Vladimirem Kličkem zpřed dvou let.

„On je Hayemaker, já jsem playmaker (tvůrce hry, šéf, pozn. autora). Do každého zápasu jdu naplno. Každého s kým se střetl, včetně Klička, bych rozmlátil na kusy. Jsem rád, že tahle malá děvka se přihlásila o souboj se mnou a dokonce se i dostavila. Bojoval s Valujevem, Ruizem, Harrisonem, Vladem alias robotem. Nemohl dát roboti ránu," dostal se Fury do pořádné slovní ráže a nehodlal se zastavit.

Haye: Kdy knockoutuji Furyho? Brzo, hodně brzo

„Dobrá práce, pane. Jsi můj odrazový můstek, pane. Mám malou plácačku na mouchy, pane, se kterou tě rozmáznu. Ukážu všem, že můžu. Ty nejsi nic, jsi jen malá holka. Nešel jsem do tohoto zápasu kvůli slávě nebo bohatství nebo abych byl celebritou. Tou jsi ty, navíc malou, která bojovala s no-name boxery. Už teď ode mne dostáváš na hubu. Já si nezahrávám, jsem tu abych bojoval," dodal manchesterský obr a bouchl pěstí do stolu, čímž donutil své fanoušky k potlesku a skandování.

A nejen je. Haye se jen pousmál, soupeři zatleskal a poté předvedl, že si do soupeře umí také rýpnout. „Lidé se mě ptají, v jakém kole knockoutuji Tysona Furyho, protože ho moc neberou za soupeře. Není lehké je přesvědčit, aby chtěli vidět tento zápas. Ale slibuji vám, že světu ukážu velkou show," pronesl Haye, změřil si Furyho pohledem a pokračoval.

Haye připomněl na závěr Furymu jeho trapas

„Bude to zábava. Myslím, že jsem celkem dobrý boxer. To vám mohu zaručit. Mám celkem dobrou koordinaci, vím, že dokážu trefit přesně soupeře a ne jako on, který mlátí sám sebe," vytasil se svou největší slovní zbraní. Dal tím vzpomenout na jeden z prvních Furyho zápasů, ve kterém netrefil zvedákem soupeře, ale sám sebe a řádně s sebou otřásl.

„Ale v posledních osmnácti měsících se zlepšil a dokonce už začal trefovat také své soupeře. Ten zápas ale i tak bude rychlý. Čím rychleji on mluví, tím rychleji ho já zničím," dodal s výrazem hráče pokeru Haye.

Ne, tenhle zápas nebude jen tak nějakým. Tenhle zápas nudit nebude. Minimálně se nebudeme nudit ty dva měsíce měsíce, než se oba utkají v ringu. Nebo o tom stále ještě někdo pochybuje?

reklama