reklama

Haye si rýpl do Klička: Nikdy jsem ho neviděl tak vyděšeného

Bál se Vladimir Kličko britského soupeře? Bál se Vladimir Kličko britského soupeře? autor: Reuters
Bývalý soupeř Vladimira Klička - britský bijec David Haye - se pozastavil nad porážkou Ukrajince v listopadovém souboji s Britem Tysonem Furym.

Londýn – Ani měsíc po zápase o boxerského krále těžké váhy mezi Tysonem Furym a sesazeným králem Vladimirem Kličkem téma pádu ukrajinského obra nezašlo prachem. Čas od času jej připomene nejen on sám, ale i boxerský svět. Jako naposledy David Haye.

Britský bijec, který se vrátí do ringu 16. ledna soubojem s Australanem Markem de Morim, se s Kličkem utkal v červenci roku 2011. Přes nadějný začátek nakonec padl hladce 0:3 na body. Co nedokázal on, zvládl 28. listopadu jeho krajan Tyson Fury, se kterým se měl ostatně také dvakrát utkat, jejich duely ale byly kvůli Hayeho zraněním zrušené.

Haye, který během vánočních svátků trénoval a do ringu si pozval také Santa Clause, se v krátkém rozhovoru pro britská média rozpovídal o duelu, ve kterém poznal Kličko porážku po více než jedenácti letech.

"Absolutně jsem to nečekal. Pevně jsem věřil, že Kličko zůstane šampionem. Tyson Fury není zrovna největší boxerský talent světa, ale Kličko prostě padl. Bylo to velmi zvláštní. Nikdy jsem ho neviděl tak vystrašeného. On opravdu vypadal, jako kdyby se bál," pronesl už pětatřicetiletý Haye.

"Je mu skoro čtyřicet, má za sebou nespočet zápasů a tréninkových táborů. Je možné, že ho už věk dohnal, ale mysl má chtít, když už tělo nemůže. Ale Kličkova mysl nechtěla, bál se,“ pokračoval ve svých myšlenkách bývalý světový šampion křížové i těžké váhy.

"Možná je to holt tak, jak se tvrdilo, že může vyhrát jen ve chvíli, kdy je fyzicky silnější a větší než soupeř a najednou byl proti vyššímu soupeři s větším rozpětím paží bezmocný. Tak trochu začínám chápat, proč nikdy neboxoval s Nikolajem Valujevem," dodal Haye a připomněl 213 centimetrů vysokého ruského obra, kterého on sám v roce 2009 dokázal zdolat.  

reklama