reklama

Haye už Charra poznal! Oba si rýpli do Kličků

David Haye a Manuel Charr na tiskové konferenci David Haye a Manuel Charr na tiskové konferenci autor: facebook Manuel Charr
Boxeři David Haye a Manuel Charr se poprvé setkali tváří v tvář před svým plánovaným červnovým duelem.

Manchester – Potvrzeno, boxeři těžké váhy David Haye s Manuelem Charrem mají za sebou setkání tváří v tvář v Manchesteru, jejich souboj naplánovaný na 29. června nyní může zhatit už jen zranění jednoho z nich.

Z Hayeho a Charra jsou kamarádi?

Kdo čekal od dvou „nejuřvanějších“ boxerů současnosti nějaký vzájemný konflikt, či potyčku, byl ale ve středu odpoledne zklamán.

I přesto, že před rokem David Haye protivníka na tiskové konferenci svého duelu s Dereckem Chisorou setřel, když jej nepoznal. I přes plakát, na kterém Charr drží useknutou Hayeho hlavu (podle německého boxera se syrskými kořeny to ale měla být práce hackera, ne jeho), i přes dřívější ostré výměny názorů skrze média, se k sobě tentokrát chovali více než uctivě.

„David je velký bojovník. Vitalij Kličko neustále tvrdí, že s ním chce boxovat, ale nikdy na to nedošlo, podle mne se ho bojí, pro mě je David těžkou vahou číslo jedna,“ nechal se slyšet osmadvacetiletý bijec s vizáží Sandokana.

Oba nešetřili komplimenty...

„Je to velmi, velmi silný bojovník a má velké srdce. Přirovnal bych ho k Johnu Ruizovi (Haye jej knockoutoval na stejném místě před třemi lety v devátém kole, pozn. redakce), jen je o hodně mladší a ještě hladovější. Budu muset trénovat tak tvrdě, jako ještě nikdy v kariéře...,“ kontroval Haye, což s ohledem na fakt, že boxoval před dvěma lety s Vladimirem Kličkem, lze brát jako obrovská poklona.

A do jeho staršího bratra Vitalije si ještě jednou rýpl také Charr poté, co Haye nakousl téma jeho sporné porážku loni na podzim, kdy zápas kvůli krvavému zranění ukončil ve čtvrtém kole rozhodčí. „Šel jsem do neutrálního rohu a přišel ke mě lékař Vitalije. Co to je? Podle mne to bylo domluvené, jsou to mafiáni,“ pustil se Charr za Hayeho pokyvování hlavou do ukrajinských obrů.

...v ringu ale bude moct vyhrát jen jeden

Ačkoliv se nyní oba na „zlu“ shodli, jedno je jasné: 29. června budou stát v ringu proti sobě. A vítěz by se podle všeho měl stát dalším vyzývatelem Vitalije Klička, pokud ten porazí Kanaďana Bermana Stiverna, který si víkendovým triumfem nad Chrisem Arreolou vybojoval právo brzo dvaačtyřicetiletého šampióna WBC vyzvat.

„Hodlám udělat to, co umím nejlépe, knockoutovat jej, udělám pro to všechno...,“ pronesl už bojovně naladěný dvaatřicetiletý ostrovní bijec. „Chci jej porazit a poté dát většinu vydělaných peněž na mír v Sýrii, na pomoc žen a dětí... Nejde o politiku, já jen hodlám bojovat za svojí svobodu a chci v ringu předvést co nejlepší výkon kvůli svým krajanům,“ dodal Charr, který na tiskovku přišel s vlajkou své vlasti a nápisem „Mír“.

„Mírové“ setkání ale už mají oba za sebou, nyní už to bude válka. Kdo ji vyhraje? Favoritem fanoušků i bookmakerů je Haye...

reklama