reklama

Mladé pušky z Mostu či německá královna. Hvězda na mateřské představuje tým pro Euro

Adéla Stříšková (vlevo) a Dominika Zachová jsou velkými talenty české házené. Adéla Stříšková (vlevo) a Dominika Zachová jsou velkými talenty české házené. Foto: Instagram Adély Stříškové
Českým házenkářkám chybí na mistrovství Evropy mnoho hvězd včetně té nejzářivější. Ivetě Korešové (dříve Luzumové) se v srpnu narodil syn Jakub, a proto národnímu týmu tentokrát nepomůže. Alespoň na dálku vás ale seznámí s výběrem, který se v Dánsku popere o co nejlepší umístění.

Spolu s obvyklou kapitánkou Korešovou chybí kouči Janu Bašnému také zraněná brankářka Lucie Satrapová. Dopředu věděl, že nepřijedou ani Kristýna Mika, Michaela Hrbková, Petra Tichá a Helena Ryšánková.

Do toho nelehká skupina se Švédskem, Ruskem a Španělskem. Češky přesto věří, že na evropském šampionátu v Dánsku (Norsko vzdalo spolupořádání na poslední chvíli kvůli koronaviru) mohou uspět.

Mezi nejlepší dvanáctku Eura postoupí tři týmy z každé ze čtyř skupin. Češky startují ve čtvrtek od 20:30 proti Švédsku (živě na Sport2). Zde je kompletní představení omlazeného reprezentačního družstva.

reklama