ME v házené • Nadstavbová skupina • 16:10, konec zápasu

Česko - Švédsko

Česko
26:35
Švédsko

Dobrý den, vítejte u online přenosu zápasu ME v házené žen mezi Českem a Švédskem, který začíná od 16:10.

České házenkářky se tímto zápasem se šampionátem rozloučí, protože k výhře z úvodního utkání už další nepřidaly, a bez ohledu na výsledek obsadí konečné 12. místo. Švédskému týmu zatím patří v šestičlenné skupině předposlední příčka se třemi body.

Hráčky už jsou sešikovány na hrací ploše a poslouchají státní hymny.

Česko: Raníková, Satrapová - Knedlíková, Keclíková, Chrenková, Poznarová, Salčáková, Růčková, Kutlvašrová, Černá, Vítková, Hrbková, Martínková, Štěrbová, Selucká, Matoušková.

Švédsko: Olssonová, Grubbströmová - Agrenová, Flognmanová, Fogelströmová, Blohmová, Robertsová, Sandová, Hawia Svenssonová, Westbergová, Ahlmová, Torstensonová, Gulldenová, Hellbergová, Wallenová, Jacobsenová.

1.

Utkání právě začalo.

2.

Na obou stranách se objevily první střelecké pokusy, ale zatím jsou neúspěšné.

2.

Keclíková dlouhým pasem vyslala Knedlíkovou, která z pravého křídla otevírá skóre - 1:0.

3.

Záhy však srovnává Gulldenová - 1:1.

3.

Agrenová trefuje břevno.

4.

Po úspěšném napadání Růčkové se prosazuje Knedlíková - 2:1.

5.

Vítková faulována Torstensonovou, Poznarová však sedmimetrový hod neproměňuje. Švédka je ještě potrestána žlutou kartou.

6.

Povedený brejk zakončuje přesně Černá - 3:1.

7.

Agrenová a následně Chronková znovu zahýbaly skóre - 4:2.

7.

Štěrbová byla v útoku až příliš důrazná a je jí pískáno prorážení.

8.

Blohmová zblízka snižuje - 4:3.

8.

Vzápětí odpovídá Knedlíková - 5:3.

9.

Už devátou branku zápasu vsítila Gulldenová - 5:4.

11.

Z deseti metrů se střelou pod břevno prosazuje Chrenková - 6:4.

11.

A Gulldenová střílí další gól - 6:5.

12.

Teď ukázaly své kvality obě brankářky, které výborně zlikvidovaly ostré střely soupeřek.

13.

Žlutou kartu dostává Selucká.

14.

Ve 14. minutě je díky gólu Robertsové srovnáno - 6:6.

15.

České hráčky se nyní znovu neprosadily a po rychlém přenesení hry fauluje na hranici brankoviště Hrbková. Následuje žlutá karta a sedmimetrový hod, který proměňuje Gulldenová. Švédky jsou poprvé ve vedení - 6:7.

17.

Žlutá karta pro Svenssonovou.

18.

Švédská obrana nepouští Češky do zakončení, nakonec to z křídla zkusila Hrbková, ale trefuje jen boční síť.

18.

Hellebergová nedala Raníkové šanci - 6:8.

19.

Češky ukončují dlouhý půst, Selucká střílí svůj první gól na turnaji - 7:8.

20.

Góly Robertsové a Kutlvašrové upravují skóre na 8:9. Robertsová odstává žlutou kartu.

21.

Chrenková srovnává na 9:9. Navíc je tu přesilovka po faulu Svenssonové.

22.

Jenže se prosazují naopak na druhé straně Westbergová a Robertsová - 9:11.

22.

Český tým ve své přesilovce propadl. Dostal dva góly a naopak skvěle chytající Grubbströmové žádný nedal.

24.

Tak aspoň je tu snížení Chrenkové - 10:11.

25.

Keclíková vybojovala sedmičku, ovšem Hrbková znovu nedává.

25.

Švédky ztrácejí míč a po rychlém přechodu do útoku střílí přesně Knedlíková - 11:11.

26.

Švédské mužstvo si bere time-out. Češky se v polovině prvního poločasu hodně trápily, poté se však znovu dostaly do tempa a je opět srovnáno.

26.

Keclíková vrací vedení na českou stranu - 12:11.

27.

Raníková sice chytila pokus Švédek, ale byl tam faul Štěrbové. Ta inkasuje dvouminutový trest a Gulldenová proměnila sedmičku - 12:12.

28.

Pokus Chrenkové Grubbströmová chytá, na druhé straně se z křídla nemýlí Fogelströmová - 12:13.

29.

Štěrbová na konci oslabení srovnává, o chvíli později předvedla technickou parádu Hellebergová - 13:14.

29.

Česká lavička si v samém závěru poločasu také bere oddechový čas.

30.

Chrenková konečně proměňuje sedmičku a střílí poslední gól první půle - 14:14.

30.

První poločas skončil výsledkem 14:14.

Viděli jsme vyrovnaný poločas, v němž nejprve vedly české hráčky, poté byly o kousek vpředu Švédky. Mohla za to především nepovedená přesilovka a šestiminutový střelecký výpadek. Česká děvčata se však dokázala dostat znovu do pohody a vše je tedy otevřené.

31.

Druhý poločas začal.

31.

Jako první se po přestávce trefuje Fogelströmová - 14:15.

32.

Černá ale brzy srovnává - 15:15.

32.

Kuriozní situace. Žlutou kartu dostává český kouč Bašný.

33.

Černá tentokrát střílí jen do tyče.

33.

Vítková ale už střílí přesně a Češky vedou - 16:15.

34.

A další gól Štěrbové - 17:15.

36.

Hra se nyní rychle přelévá, ale pokusy hráček jsou nepřesné.

36.

Dlouhou přihrávku Raníkové zužitkovala Černá, Češky vedou o tři góly - 18:15.

38.

Jenže během dvou minut Švédky srovnávají. Prosadily se postupně Gulldenová, Blohmová a Hellebergá - 18:18.

39.

Fogelströmová dokázala propálit malou mezeru mezi českou brankářkou a tyčí - 18:19.

41.

Češky jsou teď v útoku hodně sterilní a Švédky jsou na koni, to je škoda.

41.

A je tu další gól seveřanek, Agrenová využívá rychlý brejk - 18:20.

41.

Česká lavička si logicky bere oddechový čas.

42.

Z pravého křídla střílí přesně Fogelströmová - 18:21.

42.

Naštěstí je tu rychlá odpověď, s níž přispěchala Štěrbová - 19:21.

43.

Po skvělém zákroku Raníkové se trefuje opět Štěrbová - 20:21. Hned je to veselejší.

43.

Trefují se i Švédky, konkrétně Torstensonová - 20:22.

45.

Gulldenová sice na hranici brankoviště ztratila míč, jenže česká obrana jej nedokázala získat, a tak Švédka dostala druhý pokus. Z něj se proti Raníkové nemýlí - 20:23.

46.

Štěrbová přestřeluje, naopak Fogelströmová přidává další gól na konto Švédek - 20:24.

48.

Hrbková z křídla potvrzuje českou bolest v závěrech utkání, opět střílí jen do švédské gólmanky.

49.

Kutlvašrová se s tím nepárala a rychlým švihem zápěstí snad ukončuje střelecké trápení - 21:24.

50.

Rychlá odpověď z ruky Robertsové - 21:25.

52.

Švédky zvyšují na 26:21 a do české branky jde zkusit štěstí Satrapová.

53.

Robertsová střílí svůj pátý gól v zápase - 21:27.

54.

Další zvýšení skandinávského celku a konec se přeměňuje v modrožlutou exhibici - 21:28.

54.

Pěkná spolupráce Knedlíkové s Kutlvašrovou nám dělá aspoň částečnou radost, jenže Fogelströmová odpovídá - 22:29.

56.

Po faulu na Kutlvašrovou se z hranice sedmimetrového hodu prosazuje Chrenková - 23:29.

56.

Torstensonová zaokrouhluje počet švédských branek na 30 - 23:30.

57.

Hrubou silou se prosazuje Keclíková, ze sedmičky odpovídá Ahlmová - 24:31.

57.

Češky si na konci zápasu ještě zahrají přesilovku.

59.

Žádný obrat se však už nepředpokládá, a tak góly padají na obou stranách - 26:33.

60.

Z výskoku se přesně k tyči trefuje Torstensonová - 26:34.

60.

V posledních sekundách tu je ještě jeden gól, Fogelströmová uzavírá skóre na propastných 26:35.

60.

Konec zápasu.

Česká děvčata si bohužel reputaci v posledním zápase na šampionátu nevylepšila. Po nadějné a vyrovnané první půli svěřenkyně kouče Bašného postupně odpadaly. Nevycházela jim střelba, vázla pevnost v obraně. Výsledkem tak bylo rychlé narůstání švédského náskoku, které už Češky nedokázaly stáhnout.

Věřme, že toto mistrovství bylo pro český tým především dobrou zkušeností, která jim pomůže ve zlepšení.

To je z házené vše, přeji vám překný večer!