reklama

Byla to neuvěřitelná jízda. Jícha kvůli zdravotním problémům ukončil kariéru

Filip Jícha Filip Jícha autor: Pavel Lebeda/chf.cz
Filip Jícha v pondělí oficiálně ukončil kariéru. Kvůli dlouhodobým zdravotním problémům.

Praha - Bývalý nejlepší házenkář světa Filip Jícha v 35 letech uzavřel profesionální kariéru. Důvodem jsou dlouhotrvající zdravotní potíže, kvůli nimž v létě skončil v Barceloně. Jícha o tom informoval na mimořádné tiskové konferenci v Praze.

Jícha patří k nejlepším českým házenkářům historie a za rok 2010 byl vyhlášen nejlepším hráčem světa. Dvakrát vyhrál Ligu mistrů, osmkrát se stal domácím házenkářem roku.

Pilot Šonka v Indianapolis vedení neudržel. Je vicemistrem světa Pilot Šonka v Indianapolis vedení neudržel. Je vicemistrem světa Čtěte zde

S kariérou začal v Plzni, dále prošel Duklou Praha a pak už zamířil do ciziny. Nejprve hrál v arabských klubech Al Ahlí Džidda ze Saúdské Arábie a Al Ahlí Sport Club z Kataru, poté oblékal dresy švýcarského St. Gallenu, německých klubů Lemga a Kielu a naposledy Barcelony.

Do katalánského celku přestoupil před dvěma lety, ale v poslední době ho trápily zdravotní problémy se stydkou kostí a s koleny. Na začátku srpna se proto rozhodl angažmá v Barceloně ukončit.

"Byl to pro mě neuvěřitelný příběh, neuvěřitelná jízda, kterou musím ukončit, i když bych rád pokračoval. Ale ta situace je taková, že v každém krásném příběhu je jeden konec, který pro mě nastal na jaře, kdy jsem přijel z tréninku domů a zjistil, že už nemůžu. Že nemám vůli a energii kousat fyzickou bolest," řekl Jícha.

Filip Jícha dnes oficiálně ukončil kariéru. "Byla to neuvěřitelná jízda," prohlásil na tiskovce. Nelze než souhlasit.

Zveřejnil(a) Sport Aktuálně.cz dne 16. Říjen 2017

"Nejvíc emotivní bylo, když jsem to oznamoval rodině, rodičům, které jsem pozval na Final Four Ligy mistrů. Po semifinále jsem jim oznámil, že v létě s největší pravděpodobností skončím. Nikdy jsem nesnil o takové kariéře, že budu moci ochutnat házenkářský vrchol ledovce. Házenou ale miluji a neopouštím ten sport," dodal Jícha.

Zatím bude dál s rodinou žít v Barceloně a v budoucnu by rád vyzkoušel trenérskou práci. Plánuje si udělat trenérskou licenci. "Možná v budoucnu bych chtěl převzít jeden tým a svou vizi, představy zkusit zprostředkovat. Chtěl bych si to zkusit, jestli se to podaří nebo ne, to nechám otevřené," uvedl Jícha.

Sexy Samková, pátrání Koukalové. Podívejte se, čím se baví reprezentantky před sezonou Sexy Samková, pátrání Koukalové. Podívejte se, čím se baví reprezentantky před sezonou Prohlédněte zde
reklama