Házenkáři dostali od Švédů výprask, prohráli o 14 bodů

Fanoušci nepomohli. Čeští házenkáři na MS znovu padli
Čeští házenkáři tak na světovém šampionátu prohráli i druhý zápas ve skupině C.
Po úvodní porážce s největším favoritem turnaje Francií v neděli nestačili ani na druhého finalistu poslední olympiády.
Kapitán Filip Jícha, který od příletu do Dauhá zápolil s virózou a vynechal úvodní zápas s Francií, se objevil na české soupisce, do utkání se Švédy ale nezasáhl a zůstal jen na lavičce.
Reprezentanti chtěli odehrát lepší první půli než s Francií, ale ani se Švédskem jim úvod nevyšel. Po necelých 23 minutách narostl náskok soupeře na hrozivých 16:6.
18. 1. 2015 20:36
Čeští házenkáři na mistrovství světa prohráli i druhý zápas a od Švédů dostali výprask 22:36.

Dauhá - Ani druhý zápas proti favoritovi českým házenkářům nevyšel. Češi na mistrovství světa v Dauhá po Francii prohráli i se Švédskem, a to 22:36. Ve skupině C tak zůstávají bez bodu.

Svěřenci trenérů Filipa a Kubeše zaostávali už od začátku ve všech herních činnostech, což resultovalo v přestávkové vedení Švédů 19:10. Přestože se Češi po změně dostali na přijatelnější rozdíl, severský celek opět zabral a nakonec nadělil svému soupeři velký výprask.

"Dostali jsme házenkářskou lekci od velmi kvalitního soupeře, ve všech činnostech byl lepší. Dominovali prakticky celý zápas. Jsou dál než my, ukázali nám ten rozdíl, který mezi námi je," řekl jeden z dvojice trenérů Jan Filip.

Na soupisku se už vrátil nemocný kapitán Filip Jícha, nicméně do utkání nezasáhl. Třetím soupeřem bude v úterý Egypt a vzhledem k rozložení sil ve skupině C půjde zřejmě o klíčový duel.

Češi opět nezvládli úvod

V české brance začal Štochl a téměř si nesáhl na balon, když po sedmi minutách za stavu 3:7 přepustil místo Galiovi. Ani poté se však nedařilo národnímu týmu zbrzdit švédskou útočnou lavinu.

Zatímco Češi se proti soupeřově urostlé obraně těžko prosazovali a ztroskotávali na skvěle chytajícím Mattiasi Anderssonovi, na opačné straně se Seveřané v útoku skoro nemýlili. Po necelých 23 minutách už narostl jejich náskok na hrozivých 16:6.

Český celek nemohl na soupeře najít protizbraň a potvrzoval, že na Švédsko dlouhodobě neumí zahrát. V poločase ztrácel devět branek, ještě o dvě víc než proti Francii.

Zlepšení netrvalo dlouho

Podobně jako proti výběru galského kohouta reprezentanti vstoupili do druhé půle s větším elánem a díky dvěma Horákovým gólům brzy snížili na rozdíl šesti branek. Pak však mezi tyčemi začal opět čarovat Mattias Andersson a Češi už se ve skóre více nepřiblížili.

Naopak nezastavitelný Kim Andersson se v polovině druhého dějství hladce probil obranou a vrátil Švédsku devítigólové vedení. Národní celek nenavázal na slibný výkon a přijatelnou tříbrankovou porážku s Francií a závěr dohrával v naprostém útlumu. Seveřané v poklidu navýšili skóre, a to ještě Štochl zachránil Čechy několika dobrými zákroky.

Mistrovství světa v házené mužů v Kataru:

Skupina C:

ČR - Švédsko 22:36 (10:19)
Sestava ČR: Štochl, Galia - Hrstka, Bečvář, Jurka, Motl, Sobol, P. Horák, Babák, Linhart, Petrovský, Zdráhala, Šindelář, Kasal, Szymanski, Jícha.
Rozhodčí: Geipel, Helbig (oba Něm.).

Island - Alžírsko 32:24 (12:13), Egypt - Francie 24:28 (11:14).

Skupina D:

Argentina - Polsko 23:24 (12:11), Německo - Rusko 27:26 (9:13), Saúdská Arábie - Dánsko 18:38 (6:20).

1. Německo 2 2 0 0 56:52 4
2. Dánsko 2 1 1 0 62:42 3
3. Rusko 2 1 0 1 53:44 2
4. Polsko 2 1 0 1 50:52 2
5. Argentina 2 0 1 1 47:48 1
6. Saúdská Arábie 2 0 0 2 35:65 0