Házenkáři Francie dovršili hattrick. Jsou mistry Evropy

31. 1. 2010 19:35
Francie ve finále porazila Chorvatsko 25:21
Házenkáři Francie slaví titul na ME
Házenkáři Francie slaví titul na ME | Foto: Reuters

Vídeň - Mistrovství Evropy v házené vyhráli Francouzi, kteří ve finále ve Vídni dnes porazili Chorvatsko 25:21. Během půldruhého roku tak triumfovali na olympiádě, světovém šampionátu i ME.

V utkání o bronzové medaile zvítězil Island nad Polskem 29:26.

V první půli finálového duelu přitom Francouzi ani jednou nevedli, stále jen dotahovali chorvatský náskok.

Krátce před koncem poločasu zvýšil Duvnjak už na 12:9, jenže Karabatic a Narcisse se třígólovou sérií během necelých dvou minut postarali o bleskové vyrovnání.

A chorvatský výpadek pokračoval i po změně stran. Francouzi dali dokonce pět branek za sebou a ujali se vedení 17:13, až pak se soupeř vzpamatoval a zahájil mohutnou stíhací jízdu.

Bojovný chorvatský tým se dokázal přiblížit až na jednogólový rozdíl, jenže Francie, hnaná vidinou "zlatého hattricku", mu opět odskočila.

Několik důležitých zákroků přidal brankář Omeyer a závěrečnou minutu už francouzské mužstvo strávilo ve vítězném opojení. To Chorvaté získali stříbro z ME podruhé za sebou, ve finále s Francií neuspěli ani na loňském MS v domácím prostředí.

Čeští házenkáři obsadili osmé místo a Filip Jícha byl zvolen nejužitečnějším hráčem mistrovství Evropy. Král střelců turnaje, jenž pomohl národnímu týmu k osmému místu 53 góly, byl také vyhlášen nejlepší levou spojkou.

Čtěte dále: Nejlepší hráč házenkářského Eura? Oficiálně Jícha