Házenkáři Jičína se stali poprvé českými mistry

12. 5. 2013 12:45
Vůbec první medaili do klubové sbírky si pojistili domácím vítězstvím nad třetím týmem tabulky a vítězem letošního Českého poháru Hranicemi 25:20.
Házenkáři Jičína se radují z vítězství
Házenkáři Jičína se radují z vítězství | Foto: hbcjicin.cz

Jičín - Házenkáři Jičína slaví dvě kola před koncem extraligové sezony historický mistrovský titul.

Jičín vyhrál už dlouhodobou část ligy a právě od Hranic si na konci března nechal vzít pohár, když v odvetě na soupeřově půdě neudržel vedení z domácího zápasu.

Dnes se ale proti hranickému soupeři nenechal obrat o ligové prvenství.

Počtvrté vyhrál jiný vítěz

Po vyrovnaném začátku se začal jičínský tým vzdalovat soupeři ve skóre od 26. minuty, když po Vocáskově trefě utekl na rozdíl dvou branek (10:8).

Od té doby náskok už jen navyšoval, v poločasové pauze to bylo o čtyři góly, na konci ještě o jeden více.

Po loňském pátém místě tak Jičín prožil životní sezonu a ve výčtu českých ligových mistrů se přidal k desetinásobným šampionům z Karviné, trojnásobným z Dukly Praha a Zubří, dvojnásobným z Plzně a k Frýdku-Místku, jenž domácí soutěž vyhrál jednou.

Hranice v tabulce zůstaly třetí ještě za Duklou, jejich velkým soupeřem v bojích o zbývající medaile jsou ještě čtvrté Lovosice.

1. Jičín 28 18 5 5 722:646 41
2. Dukla Praha 28 16 3 9 720:649 35
3. Hranice 28 16 2 10 771:730 34
4. Lovosice 27 13 7 7 714:673 33
5. Plzeň 28 13 4 11 738:699 30
6. Zubří 27 14 2 11 719:710 30