Házenkáři skončili osmí. Rozloučili se remízou s Němci

28. 1. 2010 19:45
Češi vyrovnali umístění z ME z roku 2002
Radost českých házenkářů
Radost českých házenkářů | Foto: Reuters

Praha - Čeští házenkáři ve svém posledním zápase na mistrovství Evropy remizovali s Německem 26:26 a díky tomu vybojovali na šampionátu osmé místo, čímž vyrovnali umístění z ME v roce 2002.

Němci, mistři světa z roku 2007, naopak skončí až desátí.

Český tým ve čtvrtfinálové skupině obsadil čtvrté místo a vedle Němců za sebou nechal i Slovince.

Přestože Češi, kterým i remíza stačila k umístění před Německem, vstoupili do zápasu famózně a vedli 3:0, po téměř celý zbytek zápasu pak jen dotahovali vedení soupeře.

Nejlepší kanonýr turnaje Filip Jícha, který byl bráněn znovu osobně, už mlel z posledního, naopak Němci se prosazovali právě ze spojek. Po zásluze tak v poločase vedli o dvě branky.

Už před pauzou se však trenér Lipták rozhodl poslat do útoku s výjimkou rozehrávače Tomáše Sklenáka kompletně vyměněnou sestavu a Čechům se začalo navzdory skvělým zákrokům gólmana Bittera dařit.

Na druhé straně se však rozchytal i Martin Galia, díky čemuž Češi třináct minut před koncem vyrovnali na 20:20. Na každý další německý gól pak Češi dokázali záhy odpovědět.

Důležité pak bylo Jíchovo vzepjetí v posledních třech minutách. Dvěma brankami v řadě přivedl Čechy poprvé od začátku zápasu do vedení (26:25), a i když Němci stihli vyrovnat, na zvrat už jim nezbyl čas.

Češi mohli dokonce i zvítězit. Střelu Jíchy do prázdné brány však zastavil Karel Nocar. Před jeho pokusem pak zazněla závěrečná siréna.

Čtvrtfinálová skupina II (Innsbruck):

Česká republika - Německo 26:26 (14:16)
Sestava a branky ČR: Štochl, Galia - Nocar, Vítek, Mičkal 1, Zdráhala, Vraný 3, Kubeš 1, Piskač 1, Jícha 6, Filip 4/2, Sobol 1, Mráz 2, Stehlík 3, Hynek, Sklenák 4.
Nejvíce branek Německa: Kaufmann 7, Gensheimer 6/2, Müller a Theuerkauf po 3. Rozhodčí: Abrahamsen, Kristiansen (oba Nor.). Sedmimetrové hody: 3/2 - 3/2. Vyloučení: 4:2. Diváci: 6000.

Slovinsko - Španělsko 32:40 (14:20)

Polsko - Francie 24:29 (10:15)